1. Musisz mieć tylko dysk z partycjami podstawowymi.
2. Partycję pierwszą z Windowsem, a partycję drugą przeznaczoną na Leoparda formatujesz na Fat32 z nadaniem jej nazwy np. Leopard. (Wszystkie dyski powinny mieć jakąś nazwę najlepiej bez spacji w nazwie).
3. Partycję na której chcesz zainstalować Leoparda przerabiasz za pomocą GParted na bootowalną (aktywną).
4. Wkładasz płytkę z Leonem (polecam najnowszy iDeneb_v1.4) i odpalasz instalator. Możesz ustawić język polski ale to i tak nic nie daje bo po instalacji i tak trzeba jeszcze raz przestawić na polski.
5. W narzędziach dyskowych formatujesz tą partycję na Extended Plus Journaled (HFS+) i zamykasz to okno a następnie kontynuujesz.
6. Po wybraniu dysku na którym masz zainstalować system klikasz na Dostosuj i wybierasz pakiet językowy na polski. Inne nie są potrzebne. Następnie wybierasz sterowniki do muzyki, grafiki, sieci i chipsetu (większość to omija a później mają problemy ze Still Waiting for Root Device), oraz wszystkie fixy albo tylko te które uważasz za najpotrzebniejsze. Masz do wyboru jeszcze kilka programów ale i tak wszystkie są nie po polsku więc i tak możesz zainstalować je później w wersji polskiej po ściągnięciu z internetu.
7. Kontynuujesz instalację i modlisz się o powodzenie. Wypijasz kilka kaw, mleko


8. Po instalacji komputer się restartuje więc wyjmujesz płytkę z napędu żeby czasami z niej nie bootował jeśli masz na bootowanie z CD-ROMu ustawione.
9. Po wstępnej animacji z wielkim X-em postępujesz według strzałek czyli klikasz tylko dalej i dalej. Wpisujesz nazwę komputera i użytkownika i takie tam.
10. Jak się ukaże Biurko Leoparda to w ustawieniach wszystko możesz sobie poustawiać według własnych upodobań zaczynając od języka jasne. Po tym trzeba się przelogować lub zrestartować.
11. Przy starcie komputera masz Darwina i tam masz wybór dysków na których masz lub nie masz systemu. Wybierasz dysk z Leopardem lub Windowsem jeśli taki masz. Ważne by wszystkie dyski były ponazywane przed instalacją Leona np. Leopard, Windows, Dane itd. Wiadome że z dysku Dane nic nie będzie ale i tak go zobaczysz przy starcie. Po zaznaczeniu dysku Windowsa powinien się zastartować Windows ale gdyby tak się nie stało to musisz postępować według kolejności.
12. Za pomocą GParted przeflagujesz na boot partycję z Windowsem.
13. Kolejno wkładasz płytkę instalacyjną z Windowsem i naprawiasz bootloader.
14.Wkładasz znowu płytkę z GParted i oflagowujesz dysk z Leopardem na boot.
15. Zatwierdzasz wszystko i restart.
Tak oto masz zainstalowanego Leoparda z dualbootem łącznie z Windowsem.
Czy to takie trudne jest

