Jaki tygrys na mojego kompa?

Ogólne rozmowy związane z działaniem oraz obsługą systemu Tiger (10.4) na platformie OSx86.

Jaki tygrys na mojego kompa?

Postprzez mekosx » 7 sie 2008, o 19:43

Witam, posiadam taka maszyne:
Proc: Core 2 Duo E8400 3,4Ghz (krecony)
Mobo: Asus P5N-D z chipsetem nforce4
4gb ramu ddr2
Dysk: sata wd 500gb
Grafa: Geforce 9600 GT
Dzwiek: wbudowany w plyte dzwiek hd oraz na baaardzo dlugim przedluzaczu usb (a wlasciwie kilku :D) karta iMic (z tego co sie orientuje lubi sie z osx).
Sieciowka: wbudowana nforce oraz karta na pci realtek lan
Klawa na USB, mycha na ps/2

I teraz o co mi chodzi - nie wiem jaka wersja osx86 bedzie najlepsza dla takiej konfiguracji, nie chodzi mi o linki (te sobie umiem znalezc), lecz o nazwe 'dystrybucji'.
Probowalem kiedys z leopardem, ale to byl kompletny niewypal, sciagalem kilka wersji i tylko jedna po instalacji dzialala, ale nie mialem dostepu do sieci (safari wywalal blad ze nie znalazl sieci a system preferences nie znajdowal ip), a system po ok. 15 minutach pracy zawieszal sie, jesli sluchalem muzyki w iTunes to muze bylo slychac jeszcze przez chwile ale wizualizacja zastygala w miejscu (to jako przyklad, zawieszal sie bez wzgledu na to co robilem). To byla chyba dystrybucja kalyway, teraz sobie przypomnialem.
Probowalem tez kiedys distro o nazwie JAS (chyba), ale mi nie wykrywal dysku (a przeformatowalem przedtem przygotowana partycje na FAT32).
Za kazda pomoc bede bardzo wdzieczny
Pozdrawiam
mekosx

Re: Jaki tygrys na mojego kompa?

Postprzez mekosx » 8 sie 2008, o 19:37

hej, jest tam kto? :?
mekosx

Postprzez mekosx » 9 sie 2008, o 15:27

Próbowałem XxX, ale nie widzi mojego dysku :|
mekosx

Postprzez mekosx » 9 sie 2008, o 16:16

no ludzie kurcze czy tu nikt nie zaglada?
mekosx

Postprzez orestes » 9 sie 2008, o 17:18

zagląda tylko co ci ma powiedzieć. Ile pecetów tyle problemów, na twoim sprzęcie spokojnie pójdzie leopard który? pewnie leo4all...czemu miałemś problemy nie wiem, może zły string karty graficznej a może niepotrzebnie wybrałeś niektóre drivery...z tigerem możesz mieć właśnie więcej problemów niż z leopardem bo wiele driverów nigdy nie powstało pod tiogera, a twój sprzęt jest dość nowy...jeśli już chcesz jakiegoś tigera spróbować to 10.4.10 kalyway....czy będzie ci działał nie wiem...możesz sprawdzić kompatybilność sprzętu zna osx86project.org
orestes

Postprzez mekosx » 9 sie 2008, o 17:30

orestes napisał(a):zagląda tylko co ci ma powiedzieć. Ile pecetów tyle problemów, na twoim sprzęcie spokojnie pójdzie leopard który? pewnie leo4all...czemu miałemś problemy nie wiem, może zły string karty graficznej a może niepotrzebnie wybrałeś niektóre drivery...z tigerem możesz mieć właśnie więcej problemów niż z leopardem bo wiele driverów nigdy nie powstało pod tiogera, a twój sprzęt jest dość nowy...jeśli już chcesz jakiegoś tigera spróbować to 10.4.10 kalyway....czy będzie ci działał nie wiem...możesz sprawdzić kompatybilność sprzętu zna osx86project.org

leo4all probowalem, ale nigdy nie chcial mi sie uruchomic po instalacji, a probowalem roznych konfiguracji.
kalyway mi dzialal, ale nie mialem internetu (pomimo ze przy instalacji wybieralem do zainstalowania odpowiedni sterownik, bo byl), a system padal po 15 minutach...
Chcialem sprobowac tygrysa, ale moze mi ktos wyjasnic dlaczego nie widzi dysku?
mekosx

Postprzez orestes » 9 sie 2008, o 21:04

odpowiedz jest prosta najpewniej tiger nie współpracuje z kontrolerem sata twójej płyty głównej. Według opinii w tym temacie: http://forum.insanelymac.com/index.php? ... Asus+P5N-D
Kod: Zaznacz cały
leo4all i kalyway 10.5.2 działają dobrze z twója płyta więc nie
wiem skąd u ciebie te problemy.
Inna kwesta spóbuj prześledzić ten wątek:
Kod: Zaznacz cały
http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=87901
. może znajdziesz tam odpowiedzi na twóje pytania...tak naprawdę znaleśc rozwiązania będziesz musiał sam. Małe szanse, że ktoś je za ciebie znajdzie...sprzętu PC jest zbyt dużo by znaleść uniwersalne rozwiązanie
orestes

Postprzez mekosx » 10 sie 2008, o 07:52

na tym kalywayu nie dzialal mi internet. co prawda mam jeszcze jakas sieciowke realteka na pci, ale gdy z nia probowalem osx jej nie wykrywal a jesli mialem ja w srodku podczas instalacji to po zainstalowaniu wlaczal sie filmik (welcome wilkomen itd) a potem jak juz filmik przelecial uruchamial sie od nowa i tak w kolko...
mekosx

Postprzez mekosx » 10 sie 2008, o 10:09

A co sadzicie o JaS OsX86 10.5.2 Intel SSE2 SSE3?
mekosx

Postprzez mekosx » 10 sie 2008, o 13:03

dobra sprobuje tego jasia zainstalowac, zobacze czy cos z tego wyjdzie ;)
mekosx

Następna strona

Powrót do OSx86 Tiger (10.4)