OS X na PC/lap

Ogólne rozmowy związane z działaniem oraz obsługą systemu Tiger (10.4) na platformie OSx86.

OS X na PC/lap

Postprzez nonedescript » 20 lip 2008, o 12:20

Witam
Miałem juz do czynienie z MACzkiem; miałem iceBooka ale sprzedałem pół roku temu ponieważ codzienna praca wymagała Windowsa - teraz płaczę po nocach za nim ;) Z powodu braku luźnych funduszy postanowiłem sprawić sobie Hackintoscha :]
Siągnąłem Mac OS X 10.4.8 [jas AMD-Intel-SSE2-SSE3 with PPF1 & PPF2].iso, wypaliłem i zainstalowałem (na PC a konkretnie na moim złomku - GERICOM Masterpiece 2030). Instalacja przebiegła bezproblemowo, restart i się uruchamia - szare okno ładowania, po chwili czarny ekran i cisza – ekran gaśnie, dysk przestaje chodzić :/
Znalazłem inna wersje x86:
Mac_OS_X_Tiger_for_intel_x86 - i co? WOW O_O - zainstalowała się i DZIALA :D SZOK! O_O (trzecia wersja jaka próbowałem zainstalować :] ) Jest to wersja 10.4.1
Jak juz mówiłem działa mi ale tak nie do końca...
1) Jest problem z dodatkowymi programami - po zainstalowaniu żaden się nie uruchamia. Raz czy dwa razy podskoczy ikonka i cisza :/
2) Nie wykrywa mi dźwięku (AC 97), i grafiki (ATI Radeon 7500), ale poza tym tuchpad działa, myszka pod USB tez, klawiatura i sieciówka z miejsca (sam pięknie zaciągnął ustawienia przez DHCP), cały czas mi świeci leda od CD/DVD ale napęd COMBO działa normalnie.
Upgrade do wyższej wersji, np 10.4.8 może rozwiązać problem z programami?!...
PS. Jeśli ktoś może wspomóc rada, to z chęcią wysłucham :]
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy MAC i HACKintoszow
nonedescript

Re: OS X na PC/lap

Postprzez nonedescript » 20 lip 2008, o 23:51

Jednak udalo mi sie zainstalowac na moim GERICOMie Tiger'a 10.4.8 (Mac OS X 10.4.8 [jas AMD-Intel-SSE2-SSE3 with PPF1 & PPF2].iso) :D
Instalacja okazala sie znow bezproblemowa, a system powstal bez problemu - rozwiazaniem na wczesniejszy problem okazolo sie dobor odpowiednich ustawien przy instalacji. System dziala stabilnie, dodatkowe programy dzialaja bez problemu. Jesli chodzi o sprzet, to jest dobrze. Dziala: klawiatura i Tuchpad, porty USB, sieciowka, dzwiek, naped COMBO. Nie dziala: port PCMCIA. Jesli chodzi o karte graficzna to nie rozpoznaje jej prawidlowo (fizycznie jest ATI Radeon 7500) ale mimo to system dziala przyzwoicie.
Jestem pewien, ze od dzis jest to moja platforma, a z czasem, jak naskrobie troche chajsu, to w mojej torbie zagosci macbook.
nonedescript

Powrót do OSx86 Tiger (10.4)