Dźwięk i obraz!

Problemy z instalacją oraz aktualizacją OSx86 Snow Leopard (10.6)

Dźwięk i obraz!

Postprzez mszust » 23 kwi 2012, o 15:41

Witam. Mam 2 główne problemy z moim hackintoshem. Jest to już moja trzecia instalacja, która pomyślnie przebiegła z zastosowaniem poradnika iBoot + Multibeast (http://tonymacx86.blogspot.com/2010/04/ ... -x-on.html).
Sprzęt:
CPU: Intel Core 2 Quad 2.33GHz
GPU: GeForce 9600 GT
Motherboard: ASUS P5QPL-AM
4GB RAM (Patriot)

Problem1. Dźwięk
Po czystej instalacji OSXa (10.6) działa dźwięk, klawiatura PS/2 itd. Jedyny problem, to że nie mogę odpalić bootloaderem, jedynie płytką iBoot (no ale to normalne). Po aktualizacji do 10.6.8 i użyciu MultiBeast muszę instalować kext do klawiatury oraz dźwięku. Na VoodooHDA dźwięk nie jest idealny. Są szumy, zgrzyty itp, natomiast teraz, na czystym maku jest idealnie. Czy można coś z tym dźwiękiem zrobić??

Problem2. Rozdzielczość
Mam monitor 1920x1080 i taką też rozdzielczość sobię ustawiłem na Maku, jednak jest ona strasznie zwężona. Po obu stronach ekranu są czarne paski chociaż ekran wcale nie wygląda na ściśnięty. Słyszałem, że problem może być w przejściówce. Używam przejściówki, nie do końca orientuje się z czego na co.

Z góry dziękuje za pomoc, licze, że ktoś na tym forum jeszcze żyje :)
mszust

Powrót do OSx86 Snow Leopard (10.6)