Dual boot Dell Vostro 1510 - nie moge utworzyc partycji z SL

Problemy z instalacją oraz aktualizacją OSx86 Snow Leopard (10.6)

Dual boot Dell Vostro 1510 - nie moge utworzyc partycji z SL

Postprzez KazikES » 7 mar 2011, o 22:48

Witam,

Mam Dell Vostro 1510 z Windows XP Professional SP 3 (szczegóły w podpisie) i chcę zrobić dualboot z Mac OS Snow Leopard.

Obecnie robię to tak: bootuję z iBoot z CD, potem wkładam oryginalne SL 10.6.3 Install DVD (retail), naciskam F5, wybieram Mac OS i Enter. Zaczyna się instalacja SL. Wybieram język (angielski) i wchodzę do Utilities -> Disk Utility, wybieram mój dysk HDD, przechodzę na zakładkę Partition i wybieram stworzoną wcześniej 20GB partycję Fat32 (stworzona w Diskpart jako primary, active). Chcę ją sformatować, ale wszystkie opcje partycjonowania i formatowania są nieaktywne. Instalator wyświetla na dole okna, że nie może zmienić nic na tych partycjach, które są obecnie na dysku. Jedyny sposób, żeby się te opcje aktywowały to podzielenie na partycje całego dysku od nowa. Oczywiście nie jestem zainteresowany. Zrobiłem jeszcze próbę z zostawieniem tych 20GB jako wolnego miejsca na dysku bez tworzenia partycji Fat32, ale wtedy instalacja SL sypie się od razu na początku i krzyczy, że nie ma driverów do dysku.

Próbowałem wcześniej różnych metod opisanych na osx86project.org, ale zawsze instalacja zacina się na tym, że nie mogę sformatować partycji spod SL.

Prosiłem o wsparcie na www.tonymacx86.com, ale tylko się dowiedziałem, że Winda to MBR a MacOS to GPT i że są niekompatybilne i żebym zapomniał. Jak odpowiedziałem, że w sieci jest mnóstwo gości, ktorzy się chwalą, że mają dulaboot XP+SL, to dostałem skierowanie na osx86project albo, żebym sobie pogooglał. Raczej mało pomocne.

Myój dysk wygląda tak (Info z DISKPART> list partition)

Partition ### Type Size Offset
------------- ---------------- ------- -------
Partition 1 Primary 2047 MB 32 KB
Partition 2 Primary 50 GB 2047 MB
Partition 3 Extended 161 GB 52 GB
Partition 4 Logical 160 GB 52 GB
Partition 5 Logical 1028 MB 212 GB
Partition 6 Primary 20 GB 213 GB

1 - Dell test partition, FAT32
2 - C: Win XP, NTFS, active
3
4 - D: Data, NTFS, logical
5 - E: FAT32, logical - żebym mógł łatwo przenosić dane między MacOS i Win
6 - Fat32 zrobiona pod SL

Zrobiłem kopię zapasową całego dysku.

Chciałbym, jeśli to możliwe, żeby zainstalować SL z DVD retail, bez konieczności uciekania się do pirackich dystrybucji. Jeśli jest to niemożliwe to trudno. W każdym razie Apple już zarobił na płycie, którą od nich kupiłem.

Dzięki

Kazik
WinXP Prof. (32-bit) SP 3
Dell Vostro 1510 BIOS A13
Intel PM965 (ICH8-ME)
Intel Core™ 2 Duo T5870 @ 2GHz
RAM 4GB, HDD 250GB SATA
nVIDIA® GeForce® 8400M GS
Realtek HD Audio
KazikES

Powrót do OSx86 Snow Leopard (10.6)