Nowy PC i budżet do 6tyś

Zastanawiasz się nad kupnem komponentów dla OSx86 i nie wiesz co wybrać? Ten dział może pomóc w kupnie.

Nowy PC i budżet do 6tyś

Postprzez maka1986 » 24 lut 2011, o 19:04

Witam.
Mam zamiar kupić w najbliższym czasie nowego kompa ale sprzętu nie zmieniałem już od kilku lat więc nie do końca wiem co teraz jest uznawane za "dobre".
Zastanawiałem się nad kupnem iMaca ale nie potrafię się do końca oddzielić od Windowsa.
Dysponuję funduszami ok 6 max 7k złotych (mogłoby być euro :D ) i głównie myślę o mocnej maszynie do gier ale także do produkcj muzyki no i oczywiście z możliwością dual bootowania windy i systemu MacOS.
Co moglibyście mi podrzucić?

Przy okazji pozwolę sobie zaspokoić ciekawość i nie zaśmiecać forum.
Czy na Winie bootowanym z iMaca (np z Boot Campa) można instalować "kopie zapasowe" oprogramowania?
Jak działa Mac na przystosowanym kompie ( czy działa powolnie i czy korzysta z wszystkich zasobów komputera ) bo jednym z głównych celów zakupu Maca w moim przypadku byłoby korzystanie z paru programów do obróbki dźwięku (Logic) a to może się okazać zasobożerne.
Pozdrawiam
MK
maka1986

Re: Nowy PC i budżet do 6tyś

Postprzez jkkp » 25 lut 2011, o 22:58

Moja rada bylaby taka: kup iMaca

Za pieniadze ktorymi dysponujesz spokojnie kupisz niezla maszyne. Jesli masz mozliwosc kupienia przez kogos w US lub Kanadzie to wyjdzie ci jeszcze taniej.

Co do kompatybilnosci to z tym problemu w nowych Mac'ach nie ma, bo sa na procesorach Intela wiec boot odbywa sie na architekturze, do ktorej Win jest przystosowany. Mac OS natomiast jest na niej od niedawna, ale caly OS i wiekszosc aplikacji jest juz tez na Intela i w zwiazku z tym wszystko dziala b. dobrze. Tak wiec kupujac iMac'a bedziesz mial pelna zgodnosc zarowno w Win jak i Mac OS. Oczywiscie kopie zapasowe itp robi sie bez problemu i na Macu i na Win. Ja sam pracuje na obu systemach (mam Mac Mini i osobno PC) choc ostatnio po kupieniu Samsunga R540 nie uzywam juz Mac'a do Win.

Pozdrawiam
JkkP
jkkp

Powrót do Jaki sprzęt wybrać?