Kupienie wydajnego netbooka/notebooka pod Mac OS X

Zastanawiasz się nad kupnem komponentów dla OSx86 i nie wiesz co wybrać? Ten dział może pomóc w kupnie.

Kupienie wydajnego netbooka/notebooka pod Mac OS X

Postprzez luinek » 25 gru 2010, o 15:20

Witajcie. Niestety jak wszyscy wiemy sprzęt Apple jest drogi dlatego poki co nie kupie na razie MB tak jak planowalem. Jednak zastanowil mnie pomysl postawienia Hackintosha na jakims "normalnym" komputerze. Najbardziej chyba zbliżałbym sie ku netbookowi ale czytajac http://www.mymacnetbook.com/ nie znalazlem zadnego dobrze dzialajacego z Mac OS Xem ktory spelnilby moje dosyc wygorowane wymagania.

Szukam czegos na wzor MB Air

A co do tych wymagan chcialbym zeby netbook mial
-nie mniej niz 10cali ekran
-3-4GB RAM, 2GB to minimum ale w bardzo duzej ostatecznosci
-Dysk minimum 160GB bo takie czesto wystepuja ale najlepiej jakies 250/320GB
-dobry procesor, jakos nie mam duzych wymagan ale pewnie dobrze by bylo mniej 2 rdzeniowy
-no i oczywiscie zeby wszystko dobrze dzialalo ze Snow Leopardem, oraz byla mozliwa malo skomplikowana instalacja i wszystko dzialajace (zniose nie dzialajacego Sleepa)

Jesli nie uda sie znalezc netbooka o tych parametrach i w cenie < 2000zl to moze byc jakis zwykly laptop spelniajacy te wymagania ale z ekranem nie wiekszym niz te 15.x cala :)

Przegladajac Allegro znalazlem np cos takiego http://allegro.pl/asus-1215n-d525-3gb-hdmi-czarny-skorzane-etui-i1366806505.html#gallery ale nie wiem jak z tym bedzie mozliwosc instalacji OS Xa

Mam nadzieje ze moge liczyc na pomoc polskiej spolecznosci hackintosha

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi oraz zycze wesolych swiat!
luinek

Re: Kupienie wydajnego netbooka/notebooka pod Mac OS X

Postprzez mcdiaz » 6 sty 2011, o 21:54

Zainstalowalem Snowa na probe na tym, ale z grafika wspierajaca rozdzielczosci troche ciezko. Wiec jak na razie troche nic z tego.
z Maluchow to stare eeePC dobrze dzialalo (grafika GMA 9XX) ale to juz powolne sprzety troche.

_pozdrawiam
Bartek
Snow 10.6.2 (leo 10.5.8 tez) intel-d945gclf2, msi k9n neo v3 i pare innych
mcdiaz

Re: Kupienie wydajnego netbooka/notebooka pod Mac OS X

Postprzez jkkp » 20 lut 2011, o 22:50

Wlasnie skonczylem instalacje na Asus 1201NL
To o 2 cale wiecej niz Twoje minimum no i jest dosc porzadny (NVidia), a kosztuje 1400
Poki co jest stabilny

Pozdrawiam
JkkP
jkkp

Powrót do Jaki sprzęt wybrać?