Leo/Vista irytujący choć nieszkodliwy problem

Uruchamianie kilku systemów na jednym komputerze - Snow Leopard/Leopard + Windows/Linux.

Leo/Vista irytujący choć nieszkodliwy problem

Postprzez drknr » 22 mar 2009, o 19:37

Witam wszystkich.
Mam (moim zdaniem głupi) problem. Nie mogłem znaleźć odpowiedzi na żadnym forum, może źle szukałem, a może po prostu tak już ma być. Mianowicie:
Mam laptopa i na nim 2 systemy - Windows Vista, no i na osobnej partycji oczywiście Leoparda 10.5.5 (iDeneb 1.3). Partycja z Leopardem została ustawiona w Linuxowym programie GParted na bootowalną. Wszystko właściwie łądnie działa, ale jest jedna rzecz która mnie irytuje. Kiedy popracuję na Viście (wiem jestem dziwny, że to robię mając Leo ;) ), to po ponownym uruchomieniu nie uruchamia się bootloader Darwin tylko pokazuje się komunikat
Kod: Zaznacz cały
boot0: MBR
Tylko tyle, no i nic się nie dzieje dalej. Wyłączam kompa, włączam. I działa, wyskakuje Darwin i wszystko cacy. Kiedy włączę MacOSa i uruchomię ponownie nie ma tego problemu, normalnie pokazuje się Darwin, tylko po ponownym uruchomieniu po korzystaniu z Visty tak się dzieje. Czy da się to zmienić? Coś można wyedytować, żeby to zmienić? Czy jak?
drknr

Powrót do Multi boot