Instalacja Windows'a 7 i Snow Leoparda na RAID 0

Uruchamianie kilku systemów na jednym komputerze - Snow Leopard/Leopard + Windows/Linux.

Instalacja Windows'a 7 i Snow Leoparda na RAID 0

Postprzez marek89 » 18 sie 2010, o 08:31

Witam,
Czy istnieje możliwość instalacji dwóch systemów operacyjnych (Microsoft Windows 7 i Hackintosh'a (np iDeneb)) na komputerze, którego dyski twarde są połączone w macierzy RAID 0?
Pytam się, ponieważ mam wiele ważnych danych na tych dyskach, a nie mam zamiaru ich utracić.
Problem pojawia się nawet przy próbie utworzenia partycji na GParted, który nie widzi poprawnie moich aktualnych partycji.
Jeśli jest mi ktoś w stanie cokolwiek doradzić, to z góry wielkie dzięki za pomoc ;)
marek89

Re: Instalacja Windows'a 7 i Snow Leoparda na RAID 0

Postprzez maczek » 28 gru 2010, o 11:06

Jeśli masz dużo ważnych danych to lepiej zmień to na RAID 1.
maczek

Postprzez Rafal2iomuss » 23 sty 2011, o 10:41

Bez nowego tematu napisze bo w zasadzie problem mam podobny. Mam 3 dyski. Dwa w raid 0 i jeden osobno. Ten osobny chciałbym pod OSx'a przeznaczyć, a na raid mieć win7 i ubuntu 10.10.
Z tego co czytałem to w systemie podczas instalacji osx'a nie może być więcej dysków twardych(czyli dwa dyski co są w raidzie muszę odłączyć, a po zainstalowaniu przyłączyć na nowo?), i ten na którym się instaluje snow leo zostaje czyszczony czyli jeżeli dobrze rozumie, to jak mam partycje 75GB przeznaczoną na osx'a a cały dysk ma 500 to i tak wszystko trace nawet jak wybiorę te partycje 75GB?
Rafal2iomuss

Postprzez wodawoda » 24 sty 2011, o 08:01

Jeśli ten dysk ma schemat MBR to nie zainstalujesz z orginalnej płyty reatail on wymaga GPT żeby to zrobić musiał byś sformatować cały dysk.Jedynie z dystrybucji (zmodyfikowanej wersji) można instalować na MBR i wtedy niema problemu uruchomisz instalator i w narzędziach dyskowych sformatuj partycje pod osx HFS + i na niej zainstaluj.
wodawoda

Postprzez Rafal2iomuss » 24 sty 2011, o 20:28

dzięki, a co do konieczności odłączania pozostałych dysków, to jest ona serio wymagana? :/
Jakoś mi się obiło o uszy, że po zainstalowaniu ze zmodyfikowanej wersji snow leo i aktualizacji do 10.6.6 i tak wraca do vanilli?
Rafal2iomuss

Powrót do Multi boot