pomocy przy multiboocie :P

Uruchamianie kilku systemów na jednym komputerze - Snow Leopard/Leopard + Windows/Linux.

pomocy przy multiboocie :P

Postprzez aKeZ » 4 lip 2010, o 22:28

Witam.
Zainstalowałem sobie Windę 7 i Maca na oddzielnych dyskach. Wszystko działa elegancko oba ładnie się botują (loader to Cameleon v2.0 RC4) tylko mam dwa pytania:
1. Czy można edytować gdzieś opcje loadera aby wyrzućić partycje na których nie ma systemu (bo takie też znajdują się w loaderze)? :)
2. Czy można dodać opcje do logowania do Maca, gdyż zainstalowałem wersję gdzie domyślenie uruchamia się wersja 64 bitowa która się wywala, więc za każdym razem muszę wciskać F8 i dopisywać "arch=i386". Czy można dopisać to a jaśli tak to gdzie aby mój mac uruchamiał się automatycznie z taką opcją? :)

Pozdrawiam
aKeZ
aKeZ

Re: pomocy przy multiboocie :P

Postprzez eider » 4 lip 2010, o 23:50

2. Czy można dodać opcje do logowania do Maca, gdyż zainstalowałem wersję gdzie domyślenie uruchamia się wersja 64 bitowa która się wywala, więc za każdym razem muszę wciskać F8 i dopisywać "arch=i386". Czy można dopisać to a jaśli tak to gdzie aby mój mac uruchamiał się automatycznie z taką opcją?

Edytująć plik com.apple.boot.plist i dodając do "Kernel Flags" arch=i386, albo dodać nowy klucz o naziwe "arch" i wartości "i386"
eider

Postprzez aKeZ » 5 lip 2010, o 05:59

Dziękuję bardzo :-) Jedna sprawa rozwiązana. Teraz tylko proszę o odpowiedź na pytanie pierwsze.

Pozdrawiam
aKeZ
aKeZ

Postprzez eider » 5 lip 2010, o 10:02

Dodaj do tego samego pliku (com.apple.boot.plist) coś takiego:
Kod: Zaznacz cały
<key>Hide Partition</key>
    <string> </string>

W wolne miejsce pomiędzy <string> musisz wpisać numery partyji (ma to wyglądać np. tak: hd(0,1) hd(1,2)). Numery znajdziesz wpisująć w Terminalu "diskutil list". Pierwszy numer to numer dysku, drugi to numer partycji. Mam nadzieje, że się domyślisz jak zobaczysz tą liste, ale jakb nie to dla pewności dodam, że będzie Ci pisała lista z nazwą partycji innymi rzeczami i jako ostatnie bedzie coś w rodzaju disk0s5, interejsuą Cię właśnie te numery. W tym przykłądnie zamieniasz disk0s5 na hd(0,5)
eider

Powrót do Multi boot