iDeneb nie wstaje po instalacji

Uruchamianie kilku systemów na jednym komputerze - Snow Leopard/Leopard + Windows/Linux.

iDeneb nie wstaje po instalacji

Postprzez allen60 » 14 kwi 2010, o 12:51

Witam

Od trzech dni męczę się już z instalacją OSx na moim pc ale zacznę od podania specyfikacji

Płyta główna: ASUSTek P5N - EM HDMI
Procesor: Intel Core 2 Duo E7200 2.53GHz (socket 775 LGA) Wolfdale
Chipset: NVIDIA GeForce 7100/nForce 630i
Północny mostek : NVIDIA GeForce 7100 rev. A2
Południowy mostek: NVIDIA nForce 630i rev. A2
Dysk HHD: podłączony SATA 250gb Baracuda + dysk dosyc stary IDE na ktorym mam xp ale na nim nie instaluje OSx
Odtwarzacz Dvd: HL-DT-ST DVDRAM GSA-H10N ATA Device
Karta sieciowa: Gigabit LAN
Dzwięk: Realtek ALC883 8 -Channel High-Definition Audio CODEC
Ram: DDR2 2GB
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 7100 na płycie zintegrowana + na PCIe x16 Gforce 9400 GT 1GB
Bios: Award Bios wersja: Asus P5N - EM HDMI ACPI Bios Revision 0401

Dystrybucja: iDeneb v1.4 10.5.6 OSx86

Zaczynając od samego początku
- Na Dysku SATA mam już uprzednio zainstalowany Windows 7 a na drugim dysku IDE mam XP jednak to na SATA chce zainstalować OSx
- Utworzyłem partycje w Gparted okolo 30gb bootowalna i sformatowana na hfs+ ( wiem ze w poradniku jest napisane aby sformatować na FAT32 i tak najpierw zrobiłem lecz instalator nie widział mi partycji)
- Po utworzeniu partycji przeszedłem do zmiany ustawień w biosie zmieniłem obsługę dysków SATA z IDE na AHCi + do tego musiałem wyłączyć obsługę USB ponieważ gdy była włączona wyskakiwał błąd przy instalacji "checksleepcapability..."
- Po uruchomieniu się okna gdzie należy wybrać dysk (partycje) przeszedłem do Disk Utilites i zrobilem jurnaled i erease, następnie zaznaczyłem partycje do instalacji i przeszedłem dalej

- W opcji dostosuj wybrałem poszczególne rzeczy:
-- Grafika - NVinject 1gb
-- Internet - nie wybierałem
-- Chipset - ATAnForce (1 instalacja), ATAnForce Test (2 instalacja)
-- Audio - Realtek ALC 883
-- Kernel lub kext (nie pamiętam) - Voodo (1 instalacja), SSE3 (2 Instalacja)
-- Fix - AcPi + Cpu = 1
-- Klawiatura - tylko ten sterownik do klawiatury PS/2

- Po wybraniu tych opcji przeszedłem już do instalacji OSx
- Po zakończeniu instalacji która była pomyślna system się zrestartował i aby nie bootowalo z płyty szybko wyciągnąłem płytę z napędu
- Po restarcie system OSx nie uruchamia się po 2 instalacji pokazało sie tylko po restarcie ciemne okno z jabuszkiem i wczytywaniem ale po niespełna kilku sekundach sie zresetował
- po resecie ukazuje mi sie za każdym razem standardowe okno wyboru dla windows ktory ma zaladować ponieważ na starym IDE dysku mam xp a na SATA mam Windowsa 7 i bezproblemowo mogę uruchomić każdego Windowsa

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu.
allen60

Powrót do Multi boot