po instalacji iDeneb

Uruchamianie kilku systemów na jednym komputerze - Snow Leopard/Leopard + Windows/Linux.

po instalacji iDeneb

Postprzez kuzn24 » 6 cze 2009, o 21:22

Witam

Podzieliłem dysk na dwie partycje na jednej jest "odgórnie" zainstalowany Windows Vista ( HP Pavilion dv 6890 ew ) drugą sformatowałem pod leosia ( ntfs ) podczas instalacji przekonwertowałem partycje ntfs na journaled? ( nie pamiętam dokładnie :? ) i rozpoczeła się instalacja wszystko się ładnie skończyło zrestartowałem wyjąłem płytkę instalacyjną żeby z dysku się uruchomił a tam wyskoczył komunikat boot=0 i nic dalej nie można zrobić jedyne co mi pozostało to ponowna instalacja visty. w którym momencie zrobiłem błąd. Aha poprzednio instalowałem Kallawaya w podobny sposób i przy bootowaniu jedyne co się uruchomiało to Vista do momentu zainstalowania boot managera.
kuzn24

Re: po instalacji iDeneb

Postprzez rzooff » 6 cze 2009, o 22:26

Błędy zrobiłeś przy każdej opisanej przez siebie czynności.
Nie przeczytałeś ani jak sformatować partycję, ani jak się robi dual boot... Wszystko jest napisane na forum i jest nawet poradnik krok po kroku jak to zrobić. Gdybyś tam zajrzał to dowiedziałbyś się, co stało się z Vistą i jak to naprawić, bo wcale nie trzeba reinstalować systemu.

Na razie - poczytaj forum. Zacznij od przyklejonych wątków, potem przejrzyj trochę bieżących tematów w działach "jak zacząć" i tym, w ktorym napisałeś.
Dopiero wtedy zabierz się za instalowanie, bo inaczej to za wiele nie wskórasz.
Retail 10.6.3(64bit) + Chameleon 2 | ASUS P5B-V | C2D E4600 2,4 Ghz | 4GB DDR2 800Mhz | GeForce 8400GS
Retail 10.6.3(32bit) + Chameleon 2 | Toshiba Satellie L40-17R
rzooff

Powrót do Multi boot