Działająca karta ALC862 ! Opis

Problemy i sterowniki (kexty) do kart muzycznych.

Działająca karta ALC862 ! Opis

Postprzez plutmen » 23 lut 2009, o 18:05

Witam wszystkoch uzytkowników kart realtek ALC862 ;) Rozglądając się po forach znalazłem sposób na pełne uruchomnienie karty (nie tlyko na słuchawki). Więc do działa ;)

1. Najsamwpierw sciągamy to -
ALC862.zip

2. Później wykonujemy instalacje dwóch kext'ów HDAEnabler.kext i i HDAudio.kext ( o tym jak instalowac kext'y czytamy tu http://grafikdesign.wordpress.com/2008/02/23/how-do-i-install-a-kext-file/)

how do i install a .kext file?

1.extract the zip to your desktop (not into a folder, literally to your desktop) this means there should be a file on your desktop called AppleNForceATA.kext
2. open Terminal, (/applications/utilities/terminal.app)
3. type sudo -s in terminal then your admin password following this, now you should be root.
4. type sudo mv /users/(YOUR USERNAME)/desktop/AppleNForceATA.kext /system/library/extensions
at this point the file AppleNForceATA.kext should have dissapeared from the desktop,
5. type sudo chmod -R 755 /System/Library/Extensions/AppleNForceATA.kext
6. type sudo chown -R root:wheel /System/Library/Extensions/AppleNForceATA.kext
7. now, CLOSE TERMINAL
then go to /system/library and look for
Extensions.mkext, and also look for extensions.kextcache,

TRASH BOTH OF THESE (dont worry theyll come back on nxt boot.)

8. reboot and hope it works

3. Późnej odpalamy ALC268_installer2, czekamy aż tam porobi swoje, ale nie stosujemy sie do jego polecenia i nie rebootujemy LEO.

4. Następnie odpalamy HDA FIX V3(aplikacja jest chyba po portugalsku ale cały czas naciskamy OK albo Continue, a na końcu jakk bedą dwie opcje to wybieramy ta z lewej w efekcie czego komputer powinien sie zrestartować jezeli nie to rebootujemy go ręcznie)

5. Poźniej doinstalowujemy pozostałe dwa kext'y ALCinject.kext, AppleHDA.kext

6. Ostateczny reboot i wszystko gra i buczy jak należy.

Proszę o komentarze do metody. Mi raz wywalilo kernela, ale za drugim razem już poszło ok. Zalecam tez posiadanie hasła uzytkownika do polecenia "sudo" bo mi bez hasła nie chciało przejść.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 24 lut 2009, o 11:22 przez Darson, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Wkleiłem tekst z linka i przeniosłem do odpowiedniego działu. //Dodałem załącznik ;)
ASUS K52JC EX361
CPU Intel Core i5
VGA GeForce 310M 1GB + IntelHD
HDD 640 GB SATA
RAM 4GB DDR3
plutmen

Powrót do Karty muzyczne