ALC889a - brak dzwieku po update

Problemy i sterowniki (kexty) do kart muzycznych.

ALC889a - brak dzwieku po update

Postprzez marson » 15 mar 2011, o 21:58

Witam

Zainstalowalem OS X 10.6 Smow Leopard Retail z wykorzystaniem oprogramowania iboot i multibeast na nastepujacej konfiguracji

płyta Gigabyte GA EG45M-UD2H
Procesor Core 2 Duo E8600
Karta graficzna NVIDIA GeForce GT 240 (karta ma wyjscia DVI,HDMI i D-Sub)
ze strony Gigabyte wynika. ze kodek dzwieku zastosowany w tej plycie to Realtek ALC889A

Reszta chyba nie istotna dla opisywanego nizej problemu

Po instalacji systemu snow leopard wybralem nastepujce opcje w instalatorze multibeast

1.kexts & enablers>Audio>Realtek ALC 8xx>ALC 8xx HDA
2.Kexts & enablers>Audio>Realtek ALC 8xx>Non-DSDT HDA Enabler>ALC885 / 889a

Po tych zabiegach dzwiek sie pojawil ale chcualem zaktualizowac system poprzez System Update do najnowszej wersji, pobralem aktualizacjie i po reboocie zrobil sie KP. ale za rada z insanelymac usunalem /S/L/E/AppleTymCEDriver i kociak sie podniosl, niestety juz bez dzwieku o tu nie bardzo wiem jak mam go ugrysc, w preferencje/dzwiek mam pysto no i oczywiscie glucho.
Wyczytalem gdzies, ze trzeba uzyc innego AppleHDA z wersji chyba 10.6.2 o ile pamietam i nawet w multibeast jest pozycja "AppeHDA RollBack lub podobnie, ktorej opis sugeruje, ze podmienia AppleHDA na oryginal z 10.6.2 niestety nic to nie daje, probowalem tez kextow z kexts.com ale niestety bez efektow.
Probowalem nawet VoodooHDA ale efekt tego jest taki, ze:
- mikrofon na frontowym panelu dziala
- w ustawieniach dzwieku widze tylko kilkukrotnie HDMI-Digital-Output czy jakos tak a dzwieku jak nie bylo tak nie ma ;/

Czy ktos ma jakis pomysl?
marson

Powrót do Karty muzyczne