Internet z Vectry i modem WebSTAR.

Problemy i sterowniki (kexty) do kart LAN i Wireless (karty WiFi) oraz pozostały sprzęt sieciowy.

Internet z Vectry i modem WebSTAR.

Postprzez benyhillo » 3 sie 2010, o 11:39

Witajcie. Ostatnio naszła mnie znów chęć na męczenie się z osx. Jak to mówią - do trzech razy sztuka. Próbowałem rok temu, pół roku i teraz, ale... Udało się :D

Udało mi się wreszcie postawić iATKOSa V7... Znaczy powiem tak, udało mi się postawić nawet S3, ale tam miałem większe problemy, więc postanowiłem, że najpierw pobawię się oklepaną już wersją.

Mój laptop to Acer Aspire 5738ZG-422G25Mn - nie działa jedynie WiFi Atherosa, ale pod iATKOSem S3 zadziałało bez zająknięcia, więc nie będę rozpaczał, a poszukam kextów do tego później - nie używam go prawie wcale, więc na tą chwilę mi się nie pali. Nawet moja nVidia G105m chodzi bez zająknięcia! :shock:

Mój okropny problem to modem kablowy. Przedstawia się Acientific Atlanta EPC2100r2, który:

Pod USB - działa przez kilka minut, po czym się sam resetuje. Gdy już lampki informujące o gotowości do pracy świecą - muszę wypiąć USB i wpiąć na nowo, bo inaczej nie zadziała.

Pod Ethernet - nie działa w ogóle :/ Zanim się jeszcze dobrze włączy modem, komputer dostaje jakieś IP i DNS z kosmosu i nie działa. Miga ciągle lampka od wysyłania, a od odbierania ani drgnie. Karta sieciowa to Broadcom BCM5784M, do której dogrywałem kexta z forum insanelymac, czy jak mu tam leciało.

Jest kilka tematów na zagranicznych forach dot. tego modemu, ale żadnej pomocnej odpowiedzi tam nie ma.

Teraz pytanie o sprzęt, tak?

Motherboard to Acer JV50, chipset Intela GM45\GM47 (tak mi pisało na CPU-Z). ICH9-M.
Więcej informacji potrzebnych? Chyba niiiee...

Teraz instalacja:
Chameleonv2
x86 Patches: Extra directory, DSDT,
Decrypters - Apple Decrypt,
Disabler,
Kernel - Voodoo 9.7.0 (Na vanilii odpalił się również z identycznymi problemami)

kexty:
AHCI
VoodooHDA
Apple PS\2 (tutaj mam problem z klawiaturą... alt zastępuje ctrl, na fladze windowsa polskie znaki... :geek:
Laptop battery
NTFS3G

No to mi teraz nie pozostaje nic innego, jak...Help please!
benyhillo

Re: Internet z Vectry i modem WebSTAR.

Postprzez benyhillo » 5 sie 2010, o 21:32

OKEJ, ROZWIĄZANY!
Dla zainteresowanych:

Internet ruszył poprzez ethernet za pomocą polecenia "sudo tcpdump -i en1".
benyhillo

Powrót do Karty sieciowe