Brak internetu Dialnet + Compal FL90

Problemy i sterowniki (kexty) do kart LAN i Wireless (karty WiFi) oraz pozostały sprzęt sieciowy.

Brak internetu Dialnet + Compal FL90

Postprzez tomkos » 28 lip 2009, o 16:37

Witam, zacznę od tego że posiadam Compala FL90 (dokładnie NTT Corrino 690SR), z kartą sieciową ethernet : BroadCom 5787M.

Mac OSX który zainstalowałem to iDeneb 10.5.7 (v1.5).

Po instalacji kexta Broadcom5787M, mam wykrytą kartę ethernet, następnie otwieram nowe połączenie PPPoE (internet mam z Dialogu --dialnet--), wpisuje swoję dane i tylko widzę napiś próba łączenia.....

Wczytałem również, że mój modem DSL, może nie przyjąć adresu mac 00-00-00-00-00-00, dlatego za pomocą HexEdytora, zmieniłem w sterowniku adres mac z BA:AD:FO:OD:BA:AD na adres swojej karty sieciowej.

ifconfig podaje mój prawidłowy adres, jakiś tam wysył pakietów jest, kontrolki na modemie świecą się wszystkie - co sygnalizuje udane połączenie, a internetu jak nie było tak nie ma ;)

Dość dziwną sprawą jest także to, że podczas łączenia, Ikonka ethernetu staje się zielona i jest juz na niej przydzielony(pobrany) adres ip (czyli ładnie wszystko pobiera, niestety dalej wyskakuje błąd PPPoE)
tomkos

Powrót do Karty sieciowe