?????????????? z grafiką (coś dziwnego)

Problemy i sterowniki (kexty) do kart graficznych.

?????????????? z grafiką (coś dziwnego)

Postprzez nickszalinski » 12 lip 2010, o 13:18

Coś dziwnego.
ATI (czy tam Sapphire, oba loga są na karcie) Radeon HD 3650 AGP 512MB DDR2
No więc instaluję Mac OS X.
Uruchamiam instalator, wiesza się, mało fps, ale idzie.
Kernel - Voodoo 9.5.0
Video Drivers - AGPGart 2.7.1, ATI Radeon HD 3650
Chipset Drivers - AppleNForceATA nForce Drivers
Audio drivers - AC97 Audio
Ethernet Drivers - Realtek [jakaś literka]1[ileś zer]
USB Drivers - Patched USB Drivers
Fixes and Patches:
CPUS=1 One Core Fix
PS/2 Device Support
no i tyle.

No i bootuję z -f -v, jest muzyczka, ale pierdzi. Więc restartuję bez -f -v i jest muzyczka i tylko raz w pewnym momencie pierdła. Zalogowałem się i nadal mało fps, a zwłaszcza jak wjadę oknem pod dock, zwijam okno, najeżdżam na dock z włączoną magnifikacją i inne efekty. Quartz GL disabled, więc enabluję. Rebootuję. Nadal mało fps, a dodatkowo system zamyka się z 10 minut. No to ściągnąłem ATI Radeon HD 3650 AGP 10.5.5-10.5.x z takiej 1 stronki i zainstalowałem i pisze VGA[literka] [cośtam] family [cośtam] fails, potem pisze ATI Unknown Model, a potem:
-v Ekran się staje czarny i się zawiesza system (dysk nie pracuje)
-v -x Pokazuje się Starting /usr/sbin/[cośtam]... (przeczytałem, że po tym się ładuje karta graficzna) i dalej dysk pracuje, ale ekran się wiesza
[bez niczego] - Znika jabłko adama, a tło ekranu zostaje takie samo
-x Zatrzymuje się kręcące się kółko pod jabłkiem

No i czy zrobię przed instalacją sterownika z pkg coś takiego:
Kod: Zaznacz cały
cd /System
cd Library
sudo rm Extensions.mkext
cd Extensions
sudo rm -rf AGP*
sudo rm -rf ATI*
czy nie, zawsze to samo. (jak pisze że nie mam permissionów to chownuję i chmoduję)

No więc uruchamiam instalatorr z płyty a tu o dziwo bootło się z quartzem (tak duuuuużo fps).

Aktualnie mam ekran dostosuj.
Wiecie co z tym zrobić?

EDIT: quartz nie quartz, ale patchy z installera instalują się znacznie szybciiej. Wybrałem SMBIOS-28

EDIT2: Family specific matching fails, ATI Unknown Card

EDIT3: Jak chcecie znać parametry, to wejdźcie w moje posty i tam jakiś temat był, nie pamiętam jaki, zaraz zapodam.

ZAPODANIE: viewtopic.php?f=24&t=1922&p=11224
EDIT5: Zainstalowałem od nowa i nie uruchamia się. zainstalowałem voodoo i install failed. Czyżbym zapomniał odznaczyć systemu przy instalacji? Bo jakoś tak wolno szła ta instalacja. Format i od nowa.

EDIT6: A teraz taki trochę offtop, chociaż też związane z mac os x i kartą graficzną: Jak wyłączyć hardware cursor?
PS. Zapomniałem dać bardzo ważnych info o wersji: iPC 10.5.6 Intel/AMD SSE2 SSE3

EDIT: NO NIE. ZAINSTALOWAŁEM TE STEROWNIKI I ZNOWU SIĘ NIE URUCHAMIA. A TAK JUŻ DOBRZE SZŁO.

EDIT: I to takie szybkie chodzenie jednak było bez quartza. Ale potrzebuję quartza i opengl i te inne.

EDIT: Dobra, instaluje się WoW. Zobaczymy jak będzie lagował i crashował, od tego będzie zależeć stopień ospamowania forum. To znaczy otopikowania, a nie ospamowania. Więcej będzie problemów to więcej opiszę - proste.
nickszalinski

Re: ?????????????? z grafiką (coś dziwnego)

Postprzez nickszalinski » 14 lip 2010, o 07:56

Zmienialem sterowniki bo world of warcraft byl unable to start 3d acceleration, teraz laguje. Co zrobic?
nickszalinski

Re: ?????????????? z grafiką (coś dziwnego)

Postprzez eider » 14 lip 2010, o 18:14

A można wiedzieć na jakie kexty zmienileś?
eider

Powrót do Karty graficzne