Adobe Photoshop CS4

Problemy związane z aktualizacją, instalacją czy użytkowaniem programów na OSx86

Adobe Photoshop CS4

Postprzez oswaldini » 9 lis 2009, o 09:30

Witam, mam pytanko, czy wszystkim chodzi PS stabilnie? Na wczesniejszym distro nie mialem zadnych problemow, niestety obecnie mam problem przy dluższej pracy, program i caly system zlapie poprostu zawieche i nie pomaga nic oprócz restartu ;/ Czasem sie odwiesi.

Nie wiem czy to kwestia systemu czy małej ilosci RAMU (1GB), co jest mało nawet dla samego systemu w zasadzie ;/ Ew wina Hackintosha na AMD.
 10.6.2 | P5Q PRO | E8500 | 2x2GB 1066MHz | Gigabyte 7900GS | HD502HJ | SH-S182M | TP-Link TL-WN551G AirPort
 iPhone 3G 3.1 JB | WRT54GS Tomato 1.23
oswaldini

Re: Adobe Photoshop CS4

Postprzez rzooff » 9 lis 2009, o 09:56

W przypadku AMD i wyższych wersji systemu problemem może być rozbierzność między wersją kernela, a wersją systemu. Zwykle wszystko opiera się o Voodoo 9.5.0 co odpowiada wersji systemu 10.5.5. Jest też wersja Voodoo 9.7.0, ale chyba ciągle w wersji beta, więc może być i lepiej i gorzej...
Spróbowałbym tej bety, a jak nie to wróciłbym do starszej wersji systemu...
Możaby też spróbować innego distro - osobiście nie mam najlepszej opinii o iDenebie. Możesz też spróbować instalacji retaila + podmiana kernela.
Niestety to tylko moje hipotezy - kombinować musisz sam.

W przypadku Intelowej konfiguracji nie miałem żadnych problemów ze stabilnością - z żadną wersją systemu od 10.5.5 do 10.6.1 - także z CS4, którego używam na codzień.
Niedobory RAM'u raczej powinny generować spowolnienie, ale nie zawieszenie całego systemu. W najgorszym wypadku powinien przywitać Cię komunikat o braku dostatecznej ilości pamięci.
Retail 10.6.3(64bit) + Chameleon 2 | ASUS P5B-V | C2D E4600 2,4 Ghz | 4GB DDR2 800Mhz | GeForce 8400GS
Retail 10.6.3(32bit) + Chameleon 2 | Toshiba Satellie L40-17R
rzooff

Re: Adobe Photoshop CS4

Postprzez oswaldini » 9 lis 2009, o 14:21

pokombinuje jeszcze z kernelem jak bedzie czas, obecnie uzywam 9.8.0 od Qoozp. Caly system ogolnie działa mi SPORO lepiej niż na 9.5.0 a 9.7.0 nie próbowalem. Zadna inna dystrybucja mi nie dzialala oprócz iDeneba, caly czas mialem still waiting for root device po instalacji, napewno wystarczyly by kexty od innego distro ale sie nie bawilem - na poczatku mojej przygody bylem leszczem :)

Co do 10.6 chcialbym postawic ale nie mam czasu niesttey obecnie na zadna grubszą zabawe, pozatymnie wiem czy kernel który jest przygotowany na AMD pod Snowa obsługuje NF4, z tego co wyczytalem na 99% obsługuje NF5 i wyżej

EDIT ! Znalazlem rozwiązanie, jak narazie działa, gdyby jednak pojawiły sie problemy dam znać !

Problem:
- System freezes while using "free transform", "transform" and some other functions in Photoshop CS4 (Filters are not affected)

Solution:
Photoshop CS4 is using video hardware (OpenGL) for some functions. If you get freezes while using the program, please check the following settings:
Photoshop -> Preferences -> Performance -> GPU-Settings
and deactivate the option "Enable OpenGL Drawing" - restart Photoshop
The problem is gone.

W skrócie po polsku dla nieznających języka:

włączcie: Photoshop -> Preferences -> Performance -> GPU-Settings
wyłączcie opcje "Enable OpenGL Drawing" - ponownie uruchomcie Photoshopa
 10.6.2 | P5Q PRO | E8500 | 2x2GB 1066MHz | Gigabyte 7900GS | HD502HJ | SH-S182M | TP-Link TL-WN551G AirPort
 iPhone 3G 3.1 JB | WRT54GS Tomato 1.23
oswaldini

Powrót do OSx86 Programy