Strona 1 z 1

Jailbreak niezgodny z prawem wg Apple

PostNapisane: 13 lut 2009, o 20:57
przez Darson
http://www.eff.org/deeplinks/2009/02/apple-says-jailbreaking-illegal

Apple zajęło swoje pierwsze oficjalne, publiczne stanowisko odnośnie tzw. "jailbreake'a". Według korporacji z Cupertino popularny na całym świecie jailbreak jest nielegalny, ponieważ stanowi naruszenie praw autorskich i DMCA (Digital Millennium Copyright Act).

Dla przypomnienia: Jailbreak (ang. ucieczka z więzienia) jest procesem, który całkowicie odblokowuje zamknięty software iPhone'a lub iPoda Touch, pozwalając użytkownikowi na ingerowanie w najdrobniejsze szczegóły oprogramowania.

Dodatkowo pozwala użytkownikowi na instalację aplikacji czy ich modyfikacji, głównie dzięki dwóm dodatkowym instalatorom, które podczas procesu jailbreaking'u zostają dodane do telefonu/odtwarzacza. Dzięki jailbreak'owi użytkownicy mają możliwość m.in. wysyłania MMS-ów, czy nagrywania sekwencji wideo. Największym jednak powodem, dla którego posiadacze iPhone'a/iPoda Touch wykonują jailbreak jest możliwość instalacji nielegalnie crackowanych aplikacji pochodzących z AppStore.

Warto przypomnieć, że DMCA, czyli Digital Digital Millenium Copyright Act to ustawa obowiązująca tylko w USA - przez wielu jest uważana za sprzeczną z amerykańską konstytucją.

Źródło: myapple

...i teraz administracja myapple ma problem, bo nie zezwalają na posty o HaMacach, a bardzo otwarcie piszą o łamaniu zabezpieczeń iPhona.
Przynajmniej tutaj nie mamy takich dylematów ;)

Re: Jailbreak niezgodny z prawem wg Apple

PostNapisane: 21 lut 2009, o 16:44
przez dobrykamil
Dla mnie iPhone bez JB to jak lizanie lizaka przez szybe :D

Re: Jailbreak niezgodny z prawem wg Apple

PostNapisane: 7 kwi 2009, o 21:48
przez miki3d
dobrykamil napisał(a):Dla mnie iPhone bez JB to jak lizanie lizaka przez szybe :D


Święte słowa :D

Ponad to w świetle prawa polskiego podobno Jailbreak jest legalny.
Co o tym sądzicie ?

Re: Jailbreak niezgodny z prawem wg Apple

PostNapisane: 24 kwi 2009, o 22:07
przez Rafa
Ponad to w świetle prawa polskiego podobno Jailbreak jest legalny.
Co o tym sądzicie ?


Jailbreak, jeśli nie ściąga się z jego pomocą piratów, jest w 100% legalny. Ale... Co nas to obchodzi, że coś jest legalne, czy nie? To forum o OSx86 :P