Błąd podczas startu

Problemy z instalacją oraz aktualizacją OSx86 Leopard (10.5)

Błąd podczas startu

Postprzez NyokiNyoki » 3 mar 2011, o 18:41

Witam.

Na początku chciałem powiedzieć, że nie wiedziałem jak opisać swój problem aby znaleźć jakieś wyjście z tego. Wersja jaką chciałem zainstalować to:
Mac OS X 10.4.8 [JaS AMD-Intel-SSE2-SSE3 with PPF1 & PPF2]
a sprzęt na którym instalowałem to model asusa g73jw
Procesor Intel Core i7 740QM 1.73 - 2.93 GHz
8 GB RAM DDR3
Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 460M z 1.5 GB pamięci własnej DDR5
Nie znalazłem info na temat płyty głównej
Z brakiem wiedzy ruszyłem w proces instalacji. Korzystałem z tego poradnika: klik przy instalacji z tego co pamietam zaznaczyłem support dla intel oraz grafiki nvidia & ati. Instalacja dobiegła końca lecz gdy laptop ponownie uruchomił się to ujrzałem taki oto komunikat:
Obrazek
Kolejne próby restartu nie przynoszą efektu. Chciałbym się dowiedzieć co muszę zrobić by wszystko się udało. Nie wiem czy chodzi o przygotowanie partycji czy użyłem złej wersji Mac OS a może mój laptop nie jest kompatybilny ?

edit...
NyokiNyoki

Błąd podczas startu

Postprzez Maxavelli » 3 mar 2011, o 21:50

Po pierwsze F8 podczas startu i w Chameleonie :

-v -x arch=i386 PmVersion=0

Daj znac czy pomoglo :-). I dla i7 polecam raczej Snow Leoparda...

Wiadomość wysłana z  iPhone przy użyciu Tapatalk
Maxavelli

Re: Błąd podczas startu

Postprzez NyokiNyoki » 5 mar 2011, o 00:54

Wybacz ale spanikowałem w momencie gdy laptop przestał botować płytę windowsa i za każdym razem wywalał blue screena. Więc podłączyłem drugi dysk do laptopa z windowsem i dopiero mogłem go sformatować i wgrać na nowo windowsa. Dalsze próby wgrania Maca na PC zrobię na wirtualnej maszynie ;p
Snow leopard hmm może i najnowsza wersja by pomogła ale mi zależało na tym aby instalka była jakby jak najbardziej uniwersalna bym uniknął wszelkich błędów niezgodności itp. Jak pomoże ta komenda co podałeś to niezwłocznie odpiszę :D
Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jakiej wersji powinienem użyć dla parametrów powyżej.
Mac OSX Snow Leopard iAtkos S3 Updated 10.6.6 (Intel PC) 2011 czy może MAC OSX RETAIL DVD SNOW LEOPARD V10.6 Intel BestRips o ile różnią się. Zależy mi na takiej wersji gdzie trzeba mało ustawiać by działało. Z tego co czytałem to trochę zabawy z kextami jest ale najpierw muszę do nich dojść :)
NyokiNyoki

Błąd podczas startu

Postprzez Maxavelli » 5 mar 2011, o 17:16

Na 10.6 unikniesz raczej problemow z audio. W 10.6.6 masz takie dobrodziejstwa jak Mac App Store i akceleracja GPU. Decyduj sam ;-).

P.S. PmVersion wylacza Sleep Enabler, ktory uzyty w nieodpowiedniej wersji powoduje KP. Jesli masz KP zwiazane z Intel power management to polecam wymuszenie 32bitow (arch=i386). Mowie z doswiadczenia - u mnie pomoglo ;-)!

Wiadomość wysłana z  iPhone przy użyciu Tapatalk
Maxavelli

Powrót do OSx86 Leopard (10.5)