Witam wszystkich

Pytania od początkujących, myślących o instalacji Mac OS X na swoim PC.

Witam wszystkich

Postprzez keymuth4 » 5 maja 2014, o 12:56

Witam użytkowników tego forum.

Jako użytkownik tego portalu jestem typowo świeży w temacie systemu MAC :) więc prośba o wyrozumiałość.

Dlaczego tutaj jestem?
Otóż szukam pomocy w próbie zainstalowania systemu MAC na typowym pc-cie.

Szukam pomocy w celu zainstalowania systemu MAC na moim stacjonarym komputerze (CPU niestety firmy AMD (dwurdzeniowy 4600+), grafika Radek HD7670, 4gb ram, etc
Zdążyłem doczytać, że próba instalacji tego systemu na kompie z procesorem amd nie jest już taka prosta, ze względu na nieprawidłową pracę procesów w macu (zarządzanie energia, itp), doczytałem o kernelach modyfikowanych.

Zasadniczo mam jeszcze możliwość zainstalowania na laptopie asusa (procek i3 intela + grafika radeon 7470)

Jako laik systemu mac zrobiłem takie kroki:

pobrałem z neta system: Mac OSX Lion 10.7.2 - 11C74
Plik (obraz) jest z rozszerzeniem DMG. Pobrałem PowerISO, żeby przekonwertować go do rozszerzenia ISO i wypaliłem w tym samym programie na płytkę.

Zrobiłem restart kompa z opcją wyboru bootowania chcąc ruszyć płytkę z systemem mac i tu się ździwiłem :) Zrozumiałem, że nie jest to taka sama zasada, jak z Windowsem.

Mogę się mylić, ale "wizualnie" zauważyłem, że mac jest podobny do linuxa. Kiedyś miałem okazję "spróbować" zabawy z systemem Linux (wersja chyba Mandriva albo Mandrake) kilka lat temu i instalacja byłą dość prosta. Już nie mówię o nawigacji w samym systemie, bo to kiedyś dla mnie było obce.

Przede wszystkim, to nie wiem czy za dobrą wersję maca chcę się zabrać. Wyczytałem jeszcze, że jedną z opcji instalacji jest postawienie wirtualnej maszyny w windowsie (kilka filmików na yt zobaczyłem), ale jakoś wolałbym opcję, że system mac będzie na jednym z dysków jakie posiadam. Podczas instalacji dla bezkonfliktowej pracy odłączę dyski z windowsem.

Chodzi mi tylko o to, czy jest sposób o jakim myślałem zabierając się za to pierwszy raz, czyli wypalenie systemu na płytkę i boot, ewentualnie utworzenie bootowalnego pendrive'a z obrazem płyty.

Przeglądałem Wasze forum i za bardzo nie wiem od czego zacząć.

W momencie, kiedy już pierwszy raz uda mi się zainstalować taki system, pewnie będzie mi już łatwiej i jestem pewny, że będę chciał się "wgłębić" dla własnego zainteresowania.

pozdrawiam i dzięki z góry za zrozumienie :)
keymuth4

Powrót do Jak zacząć?