Potrzebuję QuartzCore.framework i CoreVideo.framework

Ogólne rozmowy związane z działaniem oraz obsługą systemu Snow Leopard (10.6) na platformie OSx86.

Potrzebuję QuartzCore.framework i CoreVideo.framework

Postprzez jrusinek » 7 mar 2011, o 20:19

Cześć!

Wymieniłem niedawno kilka płytek i klocka, zyskując sprzęt, który spokojnie pociągnął Maczka.

Miałem problemy z odtwarzaniem filmów z napisami, MPlayer OSX Extended zupełnie je desynchronizował, VLC nie próbował ładować, podobnie jak Quicktime. Parę dni temu zdecydowałem się usunąć Quicktime X i Quicktime 7 z Aplikacji. Wczoraj podczas kolejnej próby oglądania serialu zachciało mi się Quicktime'a z powrotem, więc pobrałem DMG Quicktime'a 7.

Instalator pakietów kategorycznie mi odmówił, więc Pacifistem wypakowałem zawartość do odpowiednich katalogów, nadpisując pliki. Quicktime się uruchomił, ale pomimo Periana nie obsługiwał napisów. Darowałem sobie. Obejrzałem Bananowego doktora bez nich. Wyłączyłem komputer.

Rano używałem Linuksa (dualboot, Chameleon), ale po południu uruchomiłem Maczka i jedyne, co ujrzałem, to ekran logowania, któremu nie udawało się rozpoczęcie mojej sesji.

Komunikaty w system.log sugerowały, że kopiując nieco więcej niż zawartość Aplikacji, spartoliłem poniekąd system. Usunąłem więc pewny siebie obydwa .frameworki i usiłowałem je znaleźć w DMG Quicktime'a 7, a następnie w zawartym w środku PKG. Na Linuksie dostępne narzędzia pozwalają jedynie wypakować Resources z PKG (tłumaczenia).

A teraz, co naturalne, twierdzą, że nie można załadować usuniętych przeze mnie bibliotek :> .

Jak by tak ktoś wrzucił dla mnie spakowane /System/Library/Frameworks/QuartzCore.framework i /System/Library/Frameworks/CoreVideo.framework, byłbym bardzo wdzięczny!

Szkoda było zmarnować nadgryzione jabłucho, które już stoi i tak fajnie śmiga (odpaliłem 5.1 na VoodooHDA, a to miało być niemożliwe! chyba napiszę nawet poradnik, jak znajdę czas i się ogarnę!).

Mam spod Linuksa dostęp do Maka, dlatego mogę poczytać logi i przywrócić to, co usunąłem.

Jak widać w załączonym na początku postu, wpisie na blogu, wersja OS X to 10.6.2.

PS: Czy mój sprzęt dałby radę Retailowi?
jrusinek

Powrót do OSx86 Snow Leopard (10.6) ogólnie