nowe polske forum na temat Mac OSX na PC forum.osx86.org.pl

Dyskusje na tematy związane pośrednio lub nie związane z profilem forum.

nowe polske forum na temat Mac OSX na PC forum.osx86.org.pl

Postprzez electro » 13 lis 2008, o 08:09

dowiedzialem sie ze jest juz nowe polske forum na temat Mac OSX na PC

:arrow: //

ciesze sie ze powstało w polsce drugie takie forum :D , ale czy jest sens robic drugie forum o tym samym i rozdzielać informacje na dwa fora , niz zebrac wszystkie info, porady itp. na jednym forum :?:

obecnie jest tak :
Nasi użytkownicy napisali 252 postów, tematów 23
Mamy 16 zarejestrowanych użytkowników
To forum odwiedzono już 566 razy

a na tym naszym forum obecnie :

Statystyki

Liczba postów: 4778 • Liczba wątków: 576 • Liczba użytkowników: 398
 Informacje i nowości - newsy ze świata Hackintosh. Interesujące strony, fora, niezbędne narzędzia do instalacji PC.Na mojej stronie Facebook http://www.facebook.com/news.hackintosh Zapraszam do subskrypcji strony "Lubię to"
electro

Re: nowe polske forum na temat Mac OSX na PC forum.osx86.org.pl

Postprzez 314TeR » 13 lis 2008, o 11:38

Parę faktów - niestety od właściwie początku istnienia tego forum admin się nim nie zajmuje. Początkowy układ forum był dobry na tydzień dwa, ale potem miała nastąpić reorganizacja aby uporządkować treść tu zawartą. Niestety nigdy do tego już nie doszło, przez co coraz większy się robił bałagan, a to skutecznie zniechęcało do zaglądania kogokolwiek tu. Jakiś czas temu admin chciał pozbyć się tego forum, niestety zażądał zbyt wygórowanej ceny wg mnie i negocjacje utknęły w martwym punkcie.

Jedynym impulsem do zrobienia nowego forum pod adresem / było tylko i wyłącznie chęć stworzenia miejsca, gdzie wszyscy zaawansowani i początkujący użytkownicy, będą mogli w spokoju i porządku dzielić swoją pasję z innymi internautami. Zakładając nowe forum, nie miałem, nie mam i nie będę miał zamiaru robienia jakiekolwiek konkurencji czy ewangelizować w stylu "dobre" i "złe", "stare" i "nowe", po prostu tu skończyły się pewne widoki na rozwój i tyle, a jak wiadomo brak rozwoju to cofanie się w rozwoju.

Nasi użytkownicy napisali 252 postów, tematów 23
Mamy 16 zarejestrowanych użytkowników
To forum odwiedzono już 566 razy

Sami oceńcie czy to dużo/mało jak na tydzień działania forum.
314TeR

Postprzez felek » 24 lis 2008, o 18:21

ale czy jest sens robic drugie forum o tym samym i rozdzielać informacje na dwa fora , niz zebrac wszystkie info, porady itp. na jednym forum

Pewnie że nie, po prostu komuś chęć władzy dobiła do głowy i bardzo chce być adminem.
Poza tym, ja bym się bał prowadzić forum o tematyce nielegalnej.
niestety od właściwie początku istnienia tego forum admin się nim nie zajmuje.

To poproś go o to aby dał Ci admina, pod argumentem że Ty się nim lepiej zajmiesz...
Początkowy układ forum był dobry na tydzień dwa, ale potem miała nastąpić reorganizacja aby uporządkować treść tu zawartą.

Każdy ma swoje gusta i guściki, mnie bynajmniej ten układ się podoba Dodali byście jeszcze przyciski do phpbb3 i szybką odpowiedz i wtedy forum było by git.
Jakiś czas temu admin chciał pozbyć się tego forum

Też bym tak zrobił.
gdzie wszyscy zaawansowani i początkujący użytkownicy, będą mogli w spokoju i porządku dzielić swoją pasję z innymi internautami.

Jeśli będzie to tak:
-Użytkownik 'początkujący': nie mogę zainstalować system, coś się 'psuje' w czasie instalacji.
-Użytkownik 'zaawansowany': poszukaj na forum.
To będzie to samo forum pod innym adresem.
po prostu tu skończyły się pewne widoki na rozwój i tyle

No skoro tu już jest 'wszystko' (można to wywnioskować że wszyscy muszą szukać, a szukajka i tak nie działa, a jak działa to odpowiedzi nie ma) to po co zakładać nowe forum i robić wszystko do nowa?

Jak widać sensu nie. Lecz żyjemy w Polsce, gdzie każdy może sobie zrobić forum o czymkolwiek, ale myślę że lepiej by było gdyby forum było o legalnej tematyce. Jednak mam nadzieje i życzę wam tego żeby te nowe forum się rozwinęło :)
Pozdrawiam :)
felek

Postprzez gadowsk » 24 lis 2008, o 19:14

Gdyby tylko fora mogły być o legalnej tematyce to m.in. Ty nie miałbyś MacOSX na swoim piecu a nawet nie wiedziałbyś ze tak można.
Jest wiele forów poświęconych krakowaniu różnych programów czy softów na komórki jak np. programy do nawigacji GPS no bo po co kupować Garmina, AutoMapę czy TomToma skoro można to ukraść. Jest wiele stron poświęconych Hakerom a to też nie jest legalne. Jest dużo na temat generatorów kluczy do różnych programów na Windowsa czy MacOSX i jest też dużo stron poświęconych torrentom. W żadnym przypadku nie ma tu nic z legalnego korzystania z tych zasobów więc czemu nie można robić fora o PC-Macach skoro temat istnieje.

Co do twojej uwagi po co robić 2 podobne fora to ja Ci odpowiem że np. forów dotyczących iPhona jest bez liku (piszą tam o jailbreaku między innymi). Forów na temat jakiejś wziętej jednej gry też uświadczysz wiele, nie mówiąc już o forach politycznych których jest multum. Przecież można by mieć do dyspozycji tylko po jednym forum na jeden temat, co nie :lol:
iDeneb v1.4 10.5.6 9.6
PACKARD BELL: EasyNote_MX66
Intel 27A0-i945PM (ICH7-M/U)
Core™ Duo T2250 1.73 GHz
RAM 2.5GB, HDD 160GB ATA
nVIDIA® GeForce® Go7300
SoundMAX Integrated Digital AD1986A HD Audio
gadowsk

Postprzez felek » 25 lis 2008, o 00:29

Ty nie miałbyś MacOSX na swoim piecu a nawet nie wiedziałbyś ze tak można.

1. Tu się mylisz, o postawieniu Max OS X na Pc wiedziałem gdy usłyszałem że te systemy działają razem z procesorem Intel.
2. O projekcie Kalyway dowiedziałem się przez google, a dokładniej jakieś angielskiego bloga.
3. Informacji jakie wyciągną z tego forum było bardzo nie wiele, bo większość odsyłali mnie do szukaji która jak wiadomo w phpbb3 jest fatalna.
4. Czy ja napisałem że to źle? że takie forum istnieje?
felek

Powrót do Hydepark OSx86