i stoi sobie iMAC na polce w sklepie....

Dyskusje na tematy związane pośrednio lub nie związane z profilem forum.

i stoi sobie iMAC na polce w sklepie....

Postprzez scg32 » 26 paź 2008, o 09:48

Bylem ostatnio sobie w hipermarkecie w tym "nie dla idiotow" weszlem bo przecene lapow zrobili i monitorow :)

Ide sobie tak miedzy tymi polkami i nagle co widze stoi....iMac 20" no fajny mowie :) wiec podchodze blizej ,przechodzace osoby sobie ogladaja dziwia sie szukajac na dole budy lecz nic niema :) podnosza klawiature ktora jakas taka cienka i myszka z dziwnym przyciskiem u gory :) "Dopchalem sie" wrescie przechodzacy sprzedawca mi go wlaczyl po 5 minutach szukania wlacznika :)
i odpala sie prawie tak szybko jak moj retail na pc ale przeciez to to samo:) po chwili moim oczom ukazal sie desktop troche dziwny 4 ikonki w docku ale mowie co tam tak ma byc wiec patrze co to "cudo" zawiera
no i mamy intela dual 2,4 1 Gb Ramu dysk 250 grafike ATI HD2400 mysle "boze za takie pieniadze..." toz to mam 2 pecety ktore beda 3 razy lepiej chodzily nawet z Leo nie mowiac juz o tym ze ktos na tym bedzie chcial zainstalowac VISTE ktora bedzie gorzej smigala niz XP w Fusion :)

Sprawdzilem sobie tylko PhotoBooth Z iSightem dziala pieknie identycznie jak moja kamerka na XP obraz jest super zupelnie inaczej niz macam ktory szczerze mowiac jest beznadziejny ale coz:) ten iMAC byl goly wiec trudno tu o jakies dokladne sprawdzanie i nie byl podlaczony do Netu na pokladzie LEO w wersji 10.5.2

Zastanawia mnie to czy jest sens kupownia komputera do ktorego wszystko jest drogie ,dedykowane czesci,praktycznie brak mozliwosci rozbudowy cena ktora zabija :) ale plusem jest wyglad ktory naprawde jest imponujacy :)

Dla mnie Mac to raczej ciekawostka uzywam go bo jest fajny,inny,system operacyjny ma naprawde niespotykane mozliwosci gdy potrzebuje XP odpalam Fusion gdy chce pograc odpalam fizycznie z drugiego dysku a komputer Mac moglbym raczej miec gdybym dostal w prezencie:)

pozdrawiam
Leo Retail 10.5.5 (9.5.0)+Snow
GA-P35 DS3L
Dual Core 1,8 Ghz
2 Gb Ram Patriot Dual
8600GT 256MB DDR3
Muza Alc888 HDA + SB Live 5.1
WD 160 GB i 80 GB SATA Hitachi 200GB ATA
Nagrywarka Assus SATA
Teraz pomagam tylko tu:[url]/[/url]
scg32

Re: i stoi sobie iMAC na polce w sklepie....

Postprzez ori69 » 26 paź 2008, o 11:32

Chyba raczej wszyscy tutaj doszli do takich wniosków, jak ty.
System na prawde jest fajny, ale bebechy już niestety nie. Miałem kilka maków i nie widzę jakiejś różnicy w działaniu.
Jedyne co mi nie działa dobrze, to usypianie i SU. Ale i tak z tego nie korzystam.

Zaletą PC jest możliwość pełnej konfiguracji i dostosowania go do aktualnych potrzeb.
Wygląd, to już samemu można sobie dopasować do swoich wymagań.
Co uważam za najważniejsze, to że żaden mac nie był tak cichy, jak mój HackIntosh.
Maki są ciche, jak nic poważnego na nich nie robisz.
10.5.8|GA-EG31MF-S2 E6300 GF7600GT, 4GB ram
10.5.8 i 10.6.2|GA-G33M-DS2R E6300, GF9400GT ,4G RAM,
ori69

Re: i stoi sobie iMAC na polce w sklepie....

Postprzez scg32 » 26 paź 2008, o 18:36

no odeszli od scsi na rzecz sata wiec musialy sie wyciszyc troche :)

jesli miales maki to orientujesz sie w ich budowie lepiej napewno odemnie :)

dla mnie trudno kupic kompa ktory jest duzo z tylu za PC i to jeszcze dac tyle kasy :)mimo ze jest piekny i ma fajny system :)

pozdrawiam
Leo Retail 10.5.5 (9.5.0)+Snow
GA-P35 DS3L
Dual Core 1,8 Ghz
2 Gb Ram Patriot Dual
8600GT 256MB DDR3
Muza Alc888 HDA + SB Live 5.1
WD 160 GB i 80 GB SATA Hitachi 200GB ATA
Nagrywarka Assus SATA
Teraz pomagam tylko tu:[url]/[/url]
scg32

Powrót do Hydepark OSx86