Jak się czujecie będąc "złodziejami" ?

Dyskusje na tematy związane pośrednio lub nie związane z profilem forum.

Re: Jak się czujecie będąc "złodziejami" ?

Postprzez saint » 30 gru 2008, o 03:14

Pozwolę sobie zabrać głos. Problem leży gdzieś po stronie dystrybutora w Polsce. Ceny polskie nie są adekwatne do zarobków Polaków co więcej ceny są często o 1/3 wyższe niż w innych krajach Europy nie mówiąc już o USA. Z drugiej strony czym jest obecnie Mac? To taki sam kawałek blachy, krzemu itd. więc dlaczego te same kawałki różnych komponentów to koszt różny - czytaj nieporównywalny? Kiedyś Mac był czymś innym, a teraz Mac jest niemal PC, a odróżnia się jedynie fantazyjną obudową.
CPU: Intel 2.4 GHz Core 2 Quad Q6600
MB: Asus P5E (Intel X38)
Ram: 4GB DDR2 800MHz dual
VGA: Gigabyte GeForce 8800 GTS 320 MB GDDR3
DVD: PIONEER DVD-RW DVR-215
Audio: AD1988B
Apple iPhone
saint

Postprzez marjaz » 13 sty 2009, o 22:15

Witam serdecznie,

Postanowilem zabrac glos w dyskusji jako niedoszly uzytkownik imaca, a od kilkunastu lat uzytkownik PC (roznych)
To co odroznia Mac od "PC" to moim zdaniem , oprocz platformy systemowej oczywiscie, to jakosc wykonania,
Czesto powolujemy sie na ceny, ale jak mozna porownac "skladaka" z Komputronika (poczatek dyskusji) z komputerm Maca, ktory wszysko ma umieszczone w monitorze, nie ma plataniny kabli, mysz i klawiatura bluetooch itd.
To jak porownywanie pieknego samochodu z czyms szarym, w koncu i to i to jezdzi, nawet podobnie szybko, ale jak wyglada, i za to sie wlasnie placi.
Dobrze wykonany laptop PC, to znaczy zrobiony z dobrych materialow, ktore sa sztywne, nie trzeszcza, za przyklad moze posluzyc Lenowo T500, czyli seria ThinPad z podswietleniem matrycy LED, 15.4 cala - czyli taki odpowiednik sprzetowy IMac Pro 15.4 cala, kosztuje zaledwie 800 zl mniej, przy poziomach cenowych rzedu 7 tys zl.
jakosc musi kosztowac i za to sie placi, bebechy sa takie same i w Macach i Pecetach.

Sam korzystam z Lenovo R61 z win XP i na drugim dysku od kilku dni Leo 10.5.6 swiadomie postawionym do celow poznawczych, i pomimo ze system jest swietny, ladny to za bardzo przyzwyczailem sie do Windowsa aby sie calkowicie przesiasc na Mac OS.
Mozliwosc postawienia OS Apple na "zwyklym:" PC w pewien sposob oswoila mnie z ta platforma, i nie powiedziane, ze nastepny przenosny komputer bedzie ze stajni apple.
Dlatego uwazam, ze robimy dobra robote, popularyzujac system na PC, przynajmniej wiecej osob sie z nim zapozna i osfoii, i moze kiedys siegnie po maca albo i nie i zostana przy PC.
Co do ewentualnej kary przy sprawdzaniu PC z systemem Maca to nie bylbym do konca taki pewnien, jak juz sprawdzaja to przedewszystkim legalnosc nosnikow, liczbe licencji i takie tam (wiem to bo zarzadzalem dzialem IT w duzej firmie), ma sie zgadzac liczba zainstalowanych programow z liczba licencji, i nikogo nie bedzie interesowalo, czy postawilismy os'a na lodowce, czy tez w czytniku naszego laptopa.
Dlatego kupujac Leo w sklepie, nikt nie ma prawa sie czepiac co z nim zrobimy, zwlaszcza poza tererytorium USA.
Oczywiscie jak sobei sciagam "nowa dystrybucje" z torrentow to moralnosc troche naginam, ale jak mam legalna kopie to apple moze co najwyzej nagwizdac.
Co innego jak by nie mozna bylo nabyc samego softu, to wtedy co innego, a jak podjeli decyzje o samodzielnej sprzedazy to nie powinni sie dziwic ze pewnego dnai ktos zaistaluje go w najnowszej golarce, bo bedzie mal taki kaprys.
Instalujac legalny MacOs pozbywamy sie jedynie prawa do pomocy hotline ze strony producenta, jak cos nei dziala to moga nam powiedziec, abysmy sie walili, i zakupli sprzet sygnowany ich znakiem, a wtedy wszstko bedzie chodzilo ok, a jak nie bedzie to oni chetnie nam pomoga.

MJ
marjaz

Postprzez electro » 15 sty 2009, o 18:55

Apple grozi pozwami za opisy instalacji hackintosha

wiecej info o tym
Kod: Zaznacz cały
http://www.myapple.pl/czytaj.php?id=93217
 Informacje i nowości - newsy ze świata Hackintosh. Interesujące strony, fora, niezbędne narzędzia do instalacji PC.Na mojej stronie Facebook http://www.facebook.com/news.hackintosh Zapraszam do subskrypcji strony "Lubię to"
electro

Postprzez opti » 30 sty 2009, o 23:12

To moze ja dodam jakies swoje trzy grosze:)
Podzial PC Mac Mac PC nie istnieje podtrzymuje go sztucznie apple zeby ludzie kupowali ich sprzet, apple robi to samo co Microsoft zrobil z platforma systemowa windows uzaleznil uzykownikow komputerow od swojego systemu z pomac gier i programow, a apple krzyca i wpinajac sie microsft skopiwal ich pomysl w druga strone uzalezniajac ich od chorendalnie drogiego srzetu z zamknieta konfiguracja tlumaczac sie funkjanlnoscia. Powiem tak pomijajac fak windows i jego bolaczek za duze bardziej rosadne pinadze mozna zlozyc sobie taki komputer przy ktorym MacPro to srebna szafeczka:P Liczy sie mozlwiosc wyboru, roznorodnosc mozliwos dowlnej konfiguracji, a w pelni funkcjonalny system operacyjny powinie byc tak stworzany zeby byl w stanie w latwy dla uzytkownika sposob to obsluzyc, uztykownik musi miec wybor co do sprzetu i systemu operacyjnego nieograniczony kazde ograniczenia tworza luki dla kombinacji cenowych i chamuja rozwoj komputerow basta:)
opti

Postprzez woytas » 1 mar 2009, o 17:48

Polecam artykuł na Fotogeni:
http://blog.fotogenia.info/2009/02/27/hakintosz/
Macbook White 2,1 : Core2Duo 2Ghz, 2GB DDR RAM GMA950
woytas

Postprzez ori69 » 8 mar 2009, o 00:11

woytas napisał(a):Polecam artykuł na Fotogeni:
http://blog.fotogenia.info/2009/02/27/hakintosz/

Artykuł bardzo stronniczy, przedstawiający nasze komputery, jako debila, głupka.
Po za tym jego autor, chyba nie widział na oczy dobrze zrobionego HackIntosha.
10.5.8|GA-EG31MF-S2 E6300 GF7600GT, 4GB ram
10.5.8 i 10.6.2|GA-G33M-DS2R E6300, GF9400GT ,4G RAM,
ori69

Postprzez woytas » 22 mar 2009, o 16:44

Nie wiedziałem gdzie to wrzucić.

Może ktoś ma ochotę na Ha-Mac z allegro:

http://allegro.pl/item590599041_3ghz_1g ... opard.html
Macbook White 2,1 : Core2Duo 2Ghz, 2GB DDR RAM GMA950
woytas

Postprzez gadowsk » 22 mar 2009, o 22:05

Według mnie to facet nie ma prawa sprzedać kompa z systemem który ściągnął z torrentów i zainstalował na PC bo licencja mówi że odsprzedać można system Leopard tylko raz a ten tu nie został kupiony w sklepie a facet wykorzystuje pracę programistów ze świata Hacka.
Gdyby miał postawionego Retaila z licencją to nie było by tematu z mojej strony.
To jest moje zdanie na ten temat.

A i tak przepisy Apple w Polsce nie obowiązują więc i tak można robić co się chce :D
iDeneb v1.4 10.5.6 9.6
PACKARD BELL: EasyNote_MX66
Intel 27A0-i945PM (ICH7-M/U)
Core™ Duo T2250 1.73 GHz
RAM 2.5GB, HDD 160GB ATA
nVIDIA® GeForce® Go7300
SoundMAX Integrated Digital AD1986A HD Audio
gadowsk

Postprzez 1heniu » 31 mar 2009, o 01:45

Chiałem kupić system,MAC OS LEOPARD, rozmawiałem ze sprzedawcą , 699zł. Mówie spoko,kupie,tylko jeden problem-licencja nie pozwala instalować MAC na PC .I co? I nie kupiłem, a chciałem legalnie.Ale cóż......... wielka szkoda .Więc teraz bawie się systemem którego imienia lepiej nie wypowiem ;) i chodzi świetnie na PC.
pozdrawiam.
eOsFree i386
c2d 2x2,8 GHz
Asus B80A
DDR2 2x2GB
GM45
SSD INTEL 520 120GB
HDD SEGATE 320GB
1heniu

Postprzez rzooff » 31 mar 2009, o 02:00

Złamanie licencji nie jest równoznaczne z nielegalnością w sensie prawnym.
Na pewno łamiąc licencję tracimy prawo do wsparcia technicznego ze strony apple.
Retail 10.6.3(64bit) + Chameleon 2 | ASUS P5B-V | C2D E4600 2,4 Ghz | 4GB DDR2 800Mhz | GeForce 8400GS
Retail 10.6.3(32bit) + Chameleon 2 | Toshiba Satellie L40-17R
rzooff

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hydepark OSx86