Jak się czujecie będąc "złodziejami" ?

Dyskusje na tematy związane pośrednio lub nie związane z profilem forum.

Jak się czujecie będąc "złodziejami" ?

Postprzez p1nkrubb3rd1ld0 » 12 mar 2008, o 19:27

Witam wszystkich,

Ten temat NIE ma na celu obrażanie kogokolwiek!!!

Dziś spotkały mnie dwie dziwne sytuacje. Obie podobne. Obie w tym samym dniu - Dlatego stwierdziłem, żezapytam:

W dniu dzisiejszym odpisano mi na moją drobna wypowiedź i miałem teź przyjemność rozmawiać z kolegą w pracy ... w obu padło pytanie .... które chce wam zadać:

Jak czujecie się jako "złodzieje" oprogramowania ?
- Fujitsu-Siemens ESPRIMO Mobile V5505 -

* Install method: iAtkosv1.0i + EFI + Kalyway Combo 10.5.2
* BIOS version A0Z

xbench: 61,50
p1nkrubb3rd1ld0

Re: Jak się czujecie będąc "złodziejami" ?

Postprzez p1nkrubb3rd1ld0 » 12 mar 2008, o 19:38

Chętnie odpowiem sam sobie i oscentacyjnie poinformuje wszystkich:

JA SIĘ CZUJĘ WYŚMIENICIE !!!

Zwłaszcza jak ostatnio widziałem scenke w Electro World jak tatuś kupowal synkowi komputer ... sprzedawca doradzał mu maka ... rachunek za imaca 24" 2.8GHz 1GB RAM wyszedl go w sumie (dokupil jakies pierdoly typu router czy cos) .... 9000PLN .............................................. sprzedawca się cieszyl ... tylko ciekawi mnie jedno ... synek i tak ne skorzysta z mac os x bo malo gier na to ;) ...... ale sprzedawca się cieszył ... nienawidze jak ludzi sie OKRADA ... więc wolę "okraść" okradającego :)

... przyznam się szczerze ... jakby apple wypuscil pelnoprawna wersje mac os x, ktora mozna sobie zainstalowac na czym tam sie chce .... kupilbym ja ......

a tak ...FCUK THE SYSTEM ( jak mawia moja mama;) )
- Fujitsu-Siemens ESPRIMO Mobile V5505 -

* Install method: iAtkosv1.0i + EFI + Kalyway Combo 10.5.2
* BIOS version A0Z

xbench: 61,50
p1nkrubb3rd1ld0

Postprzez tonymontana » 4 kwi 2008, o 19:22

p1nkrubb3rd1ld0 napisał(a):
Zwłaszcza jak ostatnio widziałem scenke w Electro World jak tatuś kupowal synkowi komputer ... sprzedawca doradzał mu maka ... rachunek za imaca 24" 2.8GHz 1GB RAM wyszedl go w sumie (dokupil jakies pierdoly typu router czy cos) .... 9000PLN .............................................. sprzedawca się cieszyl ... tylko ciekawi mnie jedno ... synek i tak ne skorzysta z mac os x bo malo gier na to ;) ...... ale sprzedawca się cieszył ... nienawidze jak ludzi sie OKRADA ... więc wolę "okraść" okradającego :)

Problem cen tych komputerow jest znany - zwlaszcza w w Polsce, koszt jest bardzo wysoki, ale wciaz oplacalny, jesli przyjrzec sie blizej. Nie trzeba tez kupowac maka w "tych" sklepach, jest mnostwo innych mniejszych sprzedawcow, ktorzy sprowadzaja sprzet spoza Polski - przyklad - ostatnio na allegro sprzedano iMaka 24" za 4800 zl. Dla chcacego nic trudnego. A patrzac ile trzeba zachodu, by zainstalowac OSXa na PC - zakladam, ze forumowiczom na tym forum, naprawde "sie chce" :)
tonymontana

Postprzez amiga » 4 kwi 2008, o 20:38

tonymontana napisał(a):Problem cen tych komputerow jest znany - zwlaszcza w w Polsce, koszt jest bardzo wysoki, ale wciaz oplacalny, jesli przyjrzec sie blizej. Nie trzeba tez kupowac maka w "tych" sklepach, jest mnostwo innych mniejszych sprzedawcow, ktorzy sprowadzaja sprzet spoza Polski - przyklad - ostatnio na allegro sprzedano iMaka 24" za 4800 zl. Dla chcacego nic trudnego. A patrzac ile trzeba zachodu, by zainstalowac OSXa na PC - zakladam, ze forumowiczom na tym forum, naprawde "sie chce" :)

To już nie chodzi o problemy. Można kupić PC znacznie tańszego pod OSX86 i pójdzie, nawet czasem wydajniej niż sam mak. Ja osobiście robię to dla poznania systemu. Obok mnie stoi mak. Dzięki zabawie na PC jak na razie udaje mi się naprawić wszelkie usterki na oryginalnym leo :) Zwłaszcza, że mak służy do pracy i wolę grzebać na testowej maszynie :)

PS - witamy admina z pewnego makowego forum ;) Co Cię skłoniło do zabawy z OSX86?
10.5.2 EFI (Leo4All V3 edition) + 10.5.6 Combo on:
Gigabyte P35C S3 - Core 2 QUAD Q6600 - AHCI - HD2600PRO 512mb - SB Audigy

10.5 BOX + 10.5.6 Combo on:
Acer, GM965 (x3100), ICH8
amiga

Postprzez tonymontana » 4 kwi 2008, o 20:57

Można kupić PC znacznie tańszego pod OSX86 i pójdzie, nawet czasem wydajniej niż sam mak.

Oj, tutaj jesli mamy rozmawiac, musimy rozmawiac o konkretach. Poprosilbym Cie o konfiguracje i cene PC, z naciskiem na to "znacznie tanszego", od maka. Z wydajnoscia nie bede sie spieral, bo zapewne bedzie mi trudno Cie przekonac, ze tak jak mowisz na pewno nie jest.

PS - witamy admina z pewnego makowego forum ;) Co Cię skłoniło do zabawy z OSX86?

Tak jak na Myapple ludzie pisza, choc nie maja makow, tak i tutaj pozwolilem sobie skorzystac z mozliwsci podyskutowania, niekoniczenie majac na celu instalacje OSXa na PC. Mam PC z dawnych lat co prawda, ale wlaczam go tak mniej wiecej raz na miesiac, sluzy mi sila rzeczy bardziej jako archiwum danych, niz komputer..
tonymontana

Postprzez amiga » 5 kwi 2008, o 10:11

tonymontana napisał(a):Oj, tutaj jesli mamy rozmawiac, musimy rozmawiac o konkretach. Poprosilbym Cie o konfiguracje i cene PC, z naciskiem na to "znacznie tanszego", od maka. Z wydajnoscia nie bede sie spieral, bo zapewne bedzie mi trudno Cie przekonac, ze tak jak mowisz na pewno nie jest.

Przygotuję przez weekend test. Mam iMac 24" 2,4Ghz core2duo 2gb ram i PC core2duo 2,4 z 2gb ram. Z tego co pamiętam tygrysek śmigał szybciej w xbenchu od iMaczka. Teraz wrzucę Leo i podzielę się wynikami.

Dodam, iż o wydajności decyduje również płyta główna. W makach nie są złe, natomiast na PC znajdą się wydajniejsze. Niby te kilka % nie robi różnicy w normalnej pracy, ale jak ktoś renderuje animacje 3d lub koduje film 2-godzinny to jest to już duża oszczędność czasu.

Z benchmarków mam xbencha jak masz coś lepszego to podaj.
10.5.2 EFI (Leo4All V3 edition) + 10.5.6 Combo on:
Gigabyte P35C S3 - Core 2 QUAD Q6600 - AHCI - HD2600PRO 512mb - SB Audigy

10.5 BOX + 10.5.6 Combo on:
Acer, GM965 (x3100), ICH8
amiga

Postprzez laborman » 5 kwi 2008, o 10:56

Ciekawa dyskusja :)
Commodore 64
OSX 10.5.7 Retail
OSX 10.6 10A394
laborman

Postprzez tonymontana » 5 kwi 2008, o 11:23

Ja w tym czasie przygotuje porownanie cenowe:

producent Komputronik
WINDOWS XP HOME
"HAKINTOSZOWANY" LEOPARD 499 ZŁ
Procesor (FSB do 1333) Intel Core2 Duo E4500
Płyty główne z chipsetem Intel 945
Pamięć RAM 2GB DDR2 667MHz (2x1GB)
Karta Graficzna GeForce 8600 GT 256MB HDTV & DVI
Dysk Twardy HDD 320 GB, 16MB cache, Serial ATA II
Napędy DVD+/-RW napęd DVD-RW Light Scribe
Czytniki kart pamięci Czytnik 25 in 1

http://www.komputronik.pl/Komputery_PC/ ... ,id,50800/

CENA: 2147 zł + 499 zł za Leo = 2646 zł

MAC

-Model 24-calowy
-Procesor 2,4 GHz Intel Core 2 Duo
-Panoramiczny ekran ciekłokrystaliczny z aktywną matrycą TFT, rozdzielczość:1920 x 1200 pikseli
-4MB współdzielonej pamięci podręcznej L2
-Magistrala systemowa 800 MHz
-1 GB (jedno SO-DIMM pamięci PC2-5300 (667 MHz) DDR2
-Dysk twardy 320 GB Serial ATA 7200 obr./min.
-Szczelinowy napęd 8x SuperDrive (DVD+-R DL/DVD+-RW/CD-RW)
Procesor grafiki ATI Radeon HD 2600 PRO 256 MB pamięci GDDR3
Jeden port FireWire 400 i jeden FireWire 800; 7 watów każdy
Wbudowane głośniki stereo
Wewnętrzny 24-watowy cyfrowy wzmacniacz
Wbudowany mikrofon
Klawiatura Apple Keyboard
-Mysz Mighty Mouse
-Pilot Apple Remote
-Dyski DVD do instalacji i odtwarzania oprogramowania
-Mac OS X v10.5
-iLife '08

CENA: w iSpocie 6 999 zł, na allegro lub giełdzie Myapple, z gwarancją nawet w cenie 4900 zł

Teraz tak, rozpoczynamy podliczac akcesoria ktore ma mak, a powyzszy pc nie:

-pilot - 100 zł
-BT - 80 zł
-iRDa - 50 zł
-monitor 24" - dajmy na to, że 1500 zł
-FW 400 i FW 800 - 150 zł
-802.11 n - 100 zł
-głośniki - 50 zł
-mikrofon - 30 zł
-trzeba jednak odjac makowi 100 zl, by dostal 3GB RAM.

Razem za PC placimy 2646 zł + 1960 zł = 4606 zł. Maka 24" bez problemu dostaniemy za 4900 zł z gwarancją 12 miesięcy na całość. Jeśli kogos stać na to żeby po prostu iść do sklepu i kupić, to musi wydać oczywiście więcej, 6 999 zł

Nie musze chyba dodawac,ze czas jaki tracimy na kolejne poznawianie metod hakowania leo na PC by miec dostep do najnowszych update'ow, jest bezcenny i oszczedzamy go oczywiscie w przypadku maka :)

Warto tez zauwazyc, ze ten iMac 24" na dzien dzieiejszy jest juz konfiguracyjnie przestarzaly w porownaniu z PC drozszymi od przedstawianego, premiera tej konfiguracji miala miejsce grubo ponad pol roku temu. Warto wiec wstrzymac sie jeszcze miesac z zakupem i wtedy w tej cenie dostaniemy naprawde niezly sprzet.Bez hakowania i straty czasu.

Celem tego porowniania bylo uswiadomienie, ze maka MOZNA DOSTAC TANIEJ niz to jest powszechnie znane.Nie trzeba isc koniecznie do iSpotu, tak jak nie trzeba koniecznie isc do Vobisu, zeby kupic PC..
tonymontana

Postprzez gadowsk » 5 kwi 2008, o 11:33

A ja mam pytanie odnośnie wydajności komputera Mac i PC.
W zasadzie to wszyscy piszą że Leopard jest wydajny na Macu jak i na PC a Windows do g...no wleczące się długo i uruchamiające w nieskończoność z tego względu że był pisany dla mas a nie dla konkretnego sprzętu i nie ma najlepszych sterowników do podzespołów.
Moje pytanie do osób które mają Maca z Leopardem. Czy instalowaliście Vistę lub XP na swoich Macach przy pomocy Asystenta BootCamp :?: Wiadomo że po instalacji Windowsa na Macu należy zainstalować na nim BootCamp w celu aktualizacji sterowników do sprzętu dla Windowsa. Sterowniki te w zasadzie zostały zrobiona przez Apple więc powinny być super i Windows na Macu powinien śmigać jak na żadnym sprzęcie.
Jak długo uruchamia się wam taki Windows i jak się sprawuje na waszym sprzęcie :?:
Machintoshe nie mają BIOSa lecz EFI więc start Windowsa powinien być niewyobrażalnie szybki. Czy tak jest :?:
Skoro Apple dało sterowniki dla Windowsa dla konkretnego swojego sprzętu to czy spełnia to swoją rolę :?:
iDeneb v1.4 10.5.6 9.6
PACKARD BELL: EasyNote_MX66
Intel 27A0-i945PM (ICH7-M/U)
Core™ Duo T2250 1.73 GHz
RAM 2.5GB, HDD 160GB ATA
nVIDIA® GeForce® Go7300
SoundMAX Integrated Digital AD1986A HD Audio
gadowsk

Postprzez tonymontana » 5 kwi 2008, o 11:36

gadowsk napisał(a):. Sterowniki te w zasadzie zostały zrobiona przez Apple więc powinny być super i Windows na Macu powinien śmigać jak na żadnym sprzęcie.

Niestety nie dysponuje takimi danymi, bo Windows na PC mialem przez Paralells tylko kilka tygodni, dla testow. XP chodzil wysmienicie, ale wiadomo, wirusy, robale, antywirusy, firewalle. Kto ma czas sie w to bawic?

Poszperaj w internecie, ostatnio Macbook Pro zostal (chyba juz drugi raz) okrzykniety najszybszym laptopem dla Windows na swiecie.
tonymontana

Następna strona

Powrót do Hydepark OSx86