Od Ciebie zależy jak na forum będą podawane linki - ZAGŁOSUJ

Sprawy związane z funkcjonowaniem forum i wyglądem.
Propozycje zmian i dodania nowych działów.

Kodowanie linków na forum

Ankieta wygasła 25 sty 2009, o 12:36

W znacznikach [code] - czyli tak jak jest
6
32%
Linki umożliwiające kliknięcie
13
68%

Liczba głosów : 19

Od Ciebie zależy jak na forum będą podawane linki - ZAGŁOSUJ

Postprzez Darson » 10 sty 2009, o 12:36

Witam!
Obecnie na forum są zasady umieszczania większości linków w znacznikach [ code ]:
Kod: Zaznacz cały
http://forum.osx86.pl

Jest propozycja zmiany zasad, aby były zwykłe linki:
http://forum.osx86.pl

Forum ma być dla użytkowników i jeśli wam to utrudnia życie, pora to zmienić.

Chcę poznać wasze zdanie na ten temat, więc głosujemy ;)

Głosować mogą oczywiście tylko zarejestrowani użytkownicy.
Darson

Re: Ankieta dotycząca linków na forum

Postprzez electro » 11 sty 2009, o 19:38

a po co sobie niby utrubniać "zycie"?

Więc niby dlaczego w internecie (nie mówię tu o forach) są linki umożliwiające kliknięcie , a nie w znacznikach [code], odpowiedź jest prosta.
 Informacje i nowości - newsy ze świata Hackintosh. Interesujące strony, fora, niezbędne narzędzia do instalacji PC.Na mojej stronie Facebook http://www.facebook.com/news.hackintosh Zapraszam do subskrypcji strony "Lubię to"
electro

Postprzez wodawoda » 11 sty 2009, o 19:53

NA TYM FORUM PISZEMY O TEMATYCE WIADOMO JAKIEJ .PLUS TO ŻE NA TYM FORUM WAŻNE ŚĄ OPISY SPRZETU I ROBI SIE NIE CZYTELNIE A PRZY CODE NIE MA TAKIEGO PROBLEMU ,NIEWIEM JAK JA SZUKAM DLA KOGOŚ LINKA POSTUJE UMIESZCZAM W CODE TO SĄDZE ŻE TEN URZYTKOWNIK WYBACZY ŻE MUSI KLIKNĄĆ ZAZNACZ I LEWYM GO TU ADRES...... :D
wodawoda

Postprzez amiga » 11 sty 2009, o 20:48

To nie jest duże utrudnienie. A po co np. takie Apple czy inny serwis do którego prowadzi link ma wiedzieć z jakiego forum user przywędrował? Jakby w 100% większość tematów tu omawianych była legalna to tak, ale jak rozmawiamy o przerobieniu oryginalnego systemu czy pobraniu nielegalnej dystrybucji to robi się problem.

Inna sprawa to czy jak KUPIĘ OSX i zainstaluję bez zmian w oryginalnej płycie to czy jest to legalne. Wg licencji nie. Ale i tak większość pobiera zmodyfikowane distra nie mając oryginału nawet. Ale to już inny temat.
10.5.2 EFI (Leo4All V3 edition) + 10.5.6 Combo on:
Gigabyte P35C S3 - Core 2 QUAD Q6600 - AHCI - HD2600PRO 512mb - SB Audigy

10.5 BOX + 10.5.6 Combo on:
Acer, GM965 (x3100), ICH8
amiga

Postprzez Darson » 24 sty 2009, o 15:05

ojojoj... @wodawoda nie pisz z caps lockiem

Ja akurat muszę adres skopiować, więc troszkę klikania jest...

Na największym forum insanelymac nie zauważyłem, żeby były linki w code.

Mi osobiście nie przeszkadza fakt, że ktoś wie z jakiej strony ktoś trafił.
Poza tym, jeśli będzie chciał to i tak się dowie - google powie wszystko.

Nie ma tu żadnej tematyki warezowej, linków do torrentów czy innych, więc nie widzę problemu.
To, że ktoś zamieści open sourcowe kexty czy tam jakieś sterowniki, to nie jest powodem do takich kroków - to akurat jest legalne.

Gdyby tu było naprawdę coś nielegalnego, to pierwsze co bym zrobił, to pewnie bym myślał o serwerach w holandii.

Kupienie oryginalnego systemu jest legalne, a instalowanie go na innym komputerze niż apple, to tylko łamanie licencji i brak możliwości supportu apple.
W tym momencie nt. braku legalności można się wspierać.

Załóżmy sytuację, że kupuję np. Macbooka Pro, wciskam do niego najnowszą kartę muzyczną. No i przykładowo system nie obsługuje jej, w tym momencie dogrywanie sterowników i ingerowanie w system jest takie same jak ktoś potrzebuje sterowników do swoich podzespołów. Czy taka ingerencja w system jest nielegalna?

Inna kwestia: nie sądzę, żeby komuś od apple aż tak się nudziło, żeby sprawdzać 4 przekierowania np. z tej strony. Jak na razie, to nie ma aż tak dużo użytkowników. Strony apple odwiedza jednak dużo osób, sam nie sprawdzam tak bardzo szczegółowych statystyk na moich stronach, nawet jakby mi się bardzo nudziło, bym tego nie robił.
Przyznaję, że jak zaczynałem robić strony jakoś w 2000 r. i na początku miałem z 50 wejść na miesiąc to interesowałem się szczegółowymi statystykami...
Darson

Re: Od Ciebie zależy jak na forum będą podawane linki - ZAGŁOSUJ

Postprzez osxerwinhtc » 29 kwi 2010, o 00:02

najlepiej kodowac :)
leo 10.5.8 (iATKOS v.7) / Asus M4A785D-M PRO / Athlon II x64 6000+ / Chipset AMD 785G/SB710 / DDR2 4GB / XFX GeForce 8600 gt Fatal1ty 256MB /VIA VT1708S High Definition Audio / ATA 20Gb / SATA 500GB + 1T
osxerwinhtc

Re: Od Ciebie zależy jak na forum będą podawane linki - ZAGŁOSUJ

Postprzez miomol » 20 cze 2010, o 19:34

zwykłe szybsze i ogólnie lepsze ;)
PC: MSI K8NGM-V,AMD Athlon 64 3000+ 2GHz,512MB DDR Kingston 400MHz,160GB Seagate [XP póki co :D]
Lapek: COMPAQ Armada E500 Intel Celeron 600MHz,192MB RAM,16GB CF-IDE HDD [XP Póki co :D]
miomol

Powrót do Forum.OSx86.pl