Czas na zmiany...

Sprawy związane z funkcjonowaniem forum i wyglądem.
Propozycje zmian i dodania nowych działów.

Re: Czas na zmiany...

Postprzez gadowsk » 3 lut 2009, o 00:10

Nie martw się z tymi pytaniami na PW. Do mnie również przychodzą chociaż nie jestem nawet moderatorem. Najczęściej na PW piszą mi coś w stylu: "zobacz na forum bo coś napisałem i musisz mi odpowiedzieć".
No bez przesady. Zaglądam na forum w miarę często i jak znam odpowiedź to odpisuję raczej z chęci pomocy a tu nagle coś się stało i odpowiedź jest ode mnie wymagana :x

Co do odpowiadania ja jestem za tym by wklejać link z odpowiedzią zamiast odpowiadać kolejny raz bo tylko dubluje się pewne słowa i wyszukiwarka zaczyna szwankować od odnajdywania zbyt dużej ilość słów wyszukanych.
iDeneb v1.4 10.5.6 9.6
PACKARD BELL: EasyNote_MX66
Intel 27A0-i945PM (ICH7-M/U)
Core™ Duo T2250 1.73 GHz
RAM 2.5GB, HDD 160GB ATA
nVIDIA® GeForce® Go7300
SoundMAX Integrated Digital AD1986A HD Audio
gadowsk

Postprzez Darson » 3 lut 2009, o 01:31

Jak ktoś wam tak będzie pisać na pw, dajcie mi znać. Tak nie może być, od razu będę blokował takim osobom pw i dawał ostrzeżenie.
Nie może być odpowiedź wymuszana, nie ma się co dziwić czemu czasem ktoś nie może uzyskać odpowiedzi na pytanie. Po takich nachalnych prośbach traci się chęc do odpowiadnia.
Zresztą jak widzę, że ktoś nie potrafi po polsku opisać swojego problemu - też tracę chęci do pomocy. Do tego są osoby, które używają literek bardzo porzestawianych w każdym wyrazie, że trzeba się długo zastanawiać co autor miał na myśli... Ktoś zakładając taki temat nie szanuje osób będących na forum, odpowiadających, więc po co odpowiadać?

@woytas myślę, że kolorki tematów nic nie zmienią, bo jak ktoś nie chce przeczytać, to i tak nikt go w ten sposób nie zmusi. Dodałem wyróżniony kawałek regulaminu na kilku forach, a i tak zdarzają się tacy co tego nie czytają. Niestety nie każdy kończy szkołę podstawową, a dostęp do internetu jest coraz większy, dlatego zawsze będzie co robić ;)
Nie zdarzy się, że wszyscy będą przestrzegać reguł, ale jak będą widzieć porządek, to być może szybciej trafią na odpowiedni dział.
Poza tym, to co ważne jest w jakiś sposób wyróżnione w ogłoszeniach, a dodawanie mocnych kolorków może tylko przeszkadzać przy codziennym przeglądaniu forum - trzeba też myśleć o stałych bywalcach ;)
Za chwilę jeszcze może wymyślimy jakieś strzałeczki czy coś mrugające, aby zachęcić do wejścia? Niee... To zostawmy na fora dla jakiś pokemonów.
Mi osobiście bardzo przeszkadzają takie wyróżnienia, jak często zaglądam gdzieś, to przestaje być przejrzyste, a staje się uciążliwe.

Zmniejsza się dział Leopard, zwiększają się inne działy, więc porządek powoli się robi...

Na bierząco moderując forum, akurat nie ma tu tak dużo tematów... Przenieść ze dwa tematy dziennie, to nie tak dużo ;)
Gorzej jak nazbierało się z całego roku wszystko w jednym dziale i trzeba się zastanawiać do jakiego działu pasuje.
Przenosząc stare posty staram się też patrzeć czy udzielono pomocy, czy temat zawiera jakieś wartości...jak nie, to ląduje do śmietnika, więc roboty troszkę jest :>

Zastanawiam się nad stworzeniem działu Dual boot czy Multi boot (może jako poddział 'OSx86 Leopard (10.5) - Problemy z instalacją'?), temat ciągle powraca, a jest dość dużo starych tematów...
Zawsze może byłoby to jakieś ułatwienie?

Jak widzę kilka tematów na stronie o spolszczeniu leoparda, to faktyczie z tymi linkami może być dobry pomysł ;) ...a po chwili do śmietnika. Zbyt wiele tematów o tym samym też może utrudniać życie.
Darson

Postprzez woytas » 12 lut 2009, o 20:26

@Darson mógłbyś jeszcze jakąś fajną favikonkę wrzucić ;)
Macbook White 2,1 : Core2Duo 2Ghz, 2GB DDR RAM GMA950
woytas

Postprzez Darson » 12 lut 2009, o 21:22

Proszę bardzo ;)
Mam nadzieję, że się podoba.

Jest to ikonka ze stylu, który już jakiś czas przygotowuje.
Ojoj, ostatnio za bardzo zajmuje się forum, zamiast style kończyć...

Ostatnio coraz więcej osób pisze w odpowiednich działach, są jakieś postępy :)
Darson

Postprzez woytas » 12 lut 2009, o 21:36

Wielkie dzięki! Małe a cieszy :)
Ładnie się prezentuje teraz:
Obrazek
Cieszę się, że na forum porządki, tak jak jest na razie lux!
Macbook White 2,1 : Core2Duo 2Ghz, 2GB DDR RAM GMA950
woytas

Poprzednia strona

Powrót do Forum.OSx86.pl