Czas na zmiany...

Sprawy związane z funkcjonowaniem forum i wyglądem.
Propozycje zmian i dodania nowych działów.

Re: Czas na zmiany...

Postprzez Darson » 27 gru 2008, o 15:46

Siper napisał(a):A cóż to sie stało z tc ze nie ma admina?

Nie szczególnie miał ochotę opiekować się tym forum, więc stał się moderatorem.
Zawsze jak będzie miał ochotę coś zrobić, będzie mógł ;)
Darson

Postprzez Darson » 18 sty 2009, o 16:50

Tak z ciekawości sprawdziłem jak wyglądają logi aktywności moderatorów...
Od stycznia 2008, czyli od początku istnienia obecnego forum do 11 grudnia 2008 moderatorzy interweniowali 194 razy.
Od 12 grudnia do 18 stycznia, czyli do dziś było 315 interwencji, w tym 287 w moim wykonaniu.
W międzyczasie pracuję nad nowym, unikalnym stylem dla forum oraz modyfikacjami ułatwiającymi życie.
Czasu mam mało, ale jakoś po trochu coś robię.
Myślę, że jak tak dalej będzie się układało, na forum zagości przejrzystość i porządek.
Darson

Postprzez gadowsk » 18 sty 2009, o 17:14

Gratuluję :mrgreen:
Wreszcie ktoś kompetentny komu się chce takie rzeczy robić ;)
iDeneb v1.4 10.5.6 9.6
PACKARD BELL: EasyNote_MX66
Intel 27A0-i945PM (ICH7-M/U)
Core™ Duo T2250 1.73 GHz
RAM 2.5GB, HDD 160GB ATA
nVIDIA® GeForce® Go7300
SoundMAX Integrated Digital AD1986A HD Audio
gadowsk

Postprzez woytas » 18 sty 2009, o 17:18

Się w końcu doczekaliśmy...i dobrze.

Dobra robota, oby tak dalej :!:
Macbook White 2,1 : Core2Duo 2Ghz, 2GB DDR RAM GMA950
woytas

Postprzez Darson » 31 sty 2009, o 13:15

Poukładałem fora wg kolejności pojawiających się problemów, może tak być czy było lepiej?
Może nowi szybciej trafią do odpowiedniego działu.
Darson

Postprzez laborman » 31 sty 2009, o 13:47

Z tymi "nowymi" to jest coraz gorzej. Zero pomyślunku (bez obrazy) tylko prośby o "sterowniki" i problemy z obsługą systemu (a to brak języka polskiego, a to jakiś program z torrenta nie działa itp). Czasami wygląda to tak ,że nowy wchodzi na forum bez jakiegokolwiek zapoznania się z nim i wali garść pytań typu czy mi pójdzie, jakie "stery" (bo o kexty nie zapyta tylko stery :)) i dlaczego mu nie działa. Nasi wspaniali koledzy zamiast upomnieć o pytanie w odpowiednich działach od razu sypią linkami które często są wielokrotnie podawane na forum. Chwała im za chęć pomocy, ale odpowiednio powinni pokierować tych innych.
Rozumiem ,że nie każdy zna się na komputerach, ale do jasnej cholery jak ktoś nie ma pojęcia co to partycja, bootloader, czy nie wie że nie odpali ulubionej gierki na OSX to naprawdę szkoda czasu nerwów i klawiatury na odpowiadanie. Często ode mnie jako od moderatora wymaga się bym znał się na każdym problemie występującym przy instalacji i normalnego użytkowania OSX. Tak nie jest i wielu nie potrafi tego zrozumieć. Moderator nie wie wszystkiego!
Zasada jest jedna co PeCet to inne problemy z OSX. O notebookach nawet nie wspominam bo tam jest wolna amerykanka z instalacją i problemami. Proszę wszystkich o czytanie forum i także wybaczenie mi postawy "nerwowego" moderatora. Uwierzcie mi praca ta z przyjemności stała się udręką.
Commodore 64
OSX 10.5.7 Retail
OSX 10.6 10A394
laborman

Postprzez Darson » 31 sty 2009, o 15:53

Nawet w mailu aktywacyjnym napisałem odpowienią notkę co do pisania w odpowiednich działach.
Mnie najbardziej denerwują sytuacje, że osoba zakłada sobie temat i myśli, że już w nim może o wszystkim pisać - jak ja tylko coś przeniosę, to ponownie pisze.
Poźniej ktoś odwiedza forum i nic nie może znaleźć.
Jak dalej tak będzie, to może wykombinuję jakieś wielkie czerwone ogłoszenia w jakim dziale ktoś się znajduje i co może w nim napisać ;D
Staram się przenosić odpowiednio tematy do różnych działów, ale żeby na forum był aktualnie porządek, mniej czasu zostaje na posprzątanie starego burdelu ;>
Myślę, że jak więcej osób będzie patrzeć w jakim jest dziale, to się jakoś to poukłada.
Wiele osób było długo przyzwyczajonych, że piszą wszystko tylko w jednym dziale forum, może to przeniosło się na nowe pokolenia :lol:
Takie to już nasze ciężkie życie, niestety nikt nie wie wszystkiego...
Trzeba ludzi uświadamiać, co to jest OS X...(apple.pl? ;D) cały czas rośnie popularność tego systemu ;) Już nawet jest coraz więcej gier na maca.
Darson

Postprzez Darson » 31 sty 2009, o 17:40

Gadanie i poprawianie nic nie daje... co chwilę muszę przenosić nowe tematy do odpowiednich działów.
No i na razie muszą cierpieć wszyscy poprawnie piszący i patrzeć się na to wyróżnienie w niektórych działach.
Jak będzie nowa wersja forum, zrobię opcję wyświetlania tych informacji dla użytkowników poniżej np 20 postów.
Darson

Postprzez woytas » 31 sty 2009, o 18:29

Chłopaki macie rację, ludzie często zamiast poczytać, czekają na gotowca, który jakby się nauczyli szukać można bez problemu znaleźć.

Ja bym proponował jakieś kolory wprowadzić np. czerwony temat linki, ważne itd. jakieś komunikaty ten co wprowadziłeś @Darson mi się podoba.

Zainteresowanie tematem jest, co raz więcej ludzi chce spróbować więc przydało by się jakiś porządek wprowadzić.

Wszystko jest na dobrej drodze.
Macbook White 2,1 : Core2Duo 2Ghz, 2GB DDR RAM GMA950
woytas

Postprzez amiga » 2 lut 2009, o 19:36

Tak było zawsze. I trzeba naprawdę sporo pracy aby to upilnować. Ja bym osobiście nie liczył na nagłą zmianę nastawienia polskiego młodego społeczeństwa do forum. Jedyne co pozostaje to pilnowanie tego.

Ja bym zaczął od podawania linków do odpowiedzi na forum. Zamiast odpowiedzi. I to taki apel do kolegów.

Druga sprawa - moderator nie musi odpowiadać każdemu. Moderator powinien dbać o porządek na forum, pomagając w tym adminowi. Oczywiście jak wie i zna odpowiedź to może się z nią podzielić, ale to nie jest jego obowiązek (często lecą pytania na PW właśnie do moderatorów, przynajmniej do mnie a odpowiedź jest na forum). No cóż, z lenistwa nie wyleczymy społeczeństwa i pozostaje tylko dbać o porządek. Powili widać zmiany na forum, wiadomo też do czego dąży Admin. Można zatem pokusić się o przyjęcie jakiejś strategii.
10.5.2 EFI (Leo4All V3 edition) + 10.5.6 Combo on:
Gigabyte P35C S3 - Core 2 QUAD Q6600 - AHCI - HD2600PRO 512mb - SB Audigy

10.5 BOX + 10.5.6 Combo on:
Acer, GM965 (x3100), ICH8
amiga

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum.OSx86.pl