Dane z poprzedniego forum.

Sprawy związane z funkcjonowaniem forum i wyglądem.
Propozycje zmian i dodania nowych działów.

Re: Dane z poprzedniego forum.

Postprzez laborman » 5 sty 2008, o 01:42

O a kiedy były wybory?? Ciekawostka. Samozwańcy hehehehe.
Commodore 64
OSX 10.5.7 Retail
OSX 10.6 10A394
laborman

Postprzez laborman » 5 sty 2008, o 09:25

Jeszcze z rana przypomniało mi się bo wydaje mi się, że to ważne. Jakie kryteria były brane pod uwagę przy wyborze moderatorów. Staż na forum, wiedza,uczynność itp. Być może dla nowych forumowiczów nie ma to znaczenia ale dla mnie piszącego tu już ponad rok odgrywa rolę. Oczywiście forum jest własnością admina i to on decyduje o tym kto jest moderatorem, jednak przedstawiciele ludu powinni być obieranie w jakiś określony sposób. Miałem kilka, w mojej ocenie dobrych kandydatur ludzi z wiedzą i stażem, ale w obliczu szybkich decyzji które już zapadły stały się one nieaktualne. Moim skromnym zdaniem bez żadnej złości w tle sprawa moderatorów forum została załatwiona za plecami gawiedzi. Przepraszam, ale tak to odebrałem i czuję się trochę oszukany.
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 5 sty 2008, o 09:29 przez laborman, łącznie edytowano 1 raz
Commodore 64
OSX 10.5.7 Retail
OSX 10.6 10A394
laborman

Postprzez oris-rake » 5 sty 2008, o 09:29

tc napisał(a):
Zainteresowani funkcją moderatora - proszę o PW.

Informacja na pierwszej stronie topicu, poza tym nikt nie powiedział że werbunek na moderatora jest zakończony ;)

Pozdro.
oris-rake

Postprzez laborman » 5 sty 2008, o 09:36

oris-rake napisał(a):
tc napisał(a):
Zainteresowani funkcją moderatora - proszę o PW.

Informacja na pierwszej stronie topicu, poza tym nikt nie powiedział że werbunek na moderatora jest zakończony ;)

Pozdro.

Rozumiem. Ale jakie kryteria trzeba spełniać by być moderatorem. To też ważne. Napiszę ,że ja chcę być moderatorem i tyle?? Tak to obudzimy się z moderatorami z przypadku, którzy są na forum od miesiąca lub dwóch.
Commodore 64
OSX 10.5.7 Retail
OSX 10.6 10A394
laborman

Postprzez amiga » 5 sty 2008, o 10:58

laborman napisał(a): Tak to obudzimy się z moderatorami z przypadku, którzy są na forum od miesiąca lub dwóch.

Jak się ktoś nie sprawdzi to wystarczy jeden klik ;) Zgłoś się koniecznie do admina - ktoś taki jak Ty jest tu zdecydowanie potrzebny.

Odnośnie moderatorów moje zdanie jest takie. Aby nie było syfu na forum ktoś powinien to pilnować. 2 lub 3 może być za mało. OSX86 staje się coraz bardziej popularny. Wiele osób chce spróbować zanim kupi maka np. z mojego otoczenia (edycja video).Nie mówiąc o tych, którzy chcieliby ot tak sobie mieć legendarny system u siebie. A niestety każdy jest leniwy i forum zostanie zasypane podstawowymi pytaniami. Dlatego tez trzeba stworzyć jakiś FAQ. Na początek proponuję założyć jednak dział dyskusji o forum. Myślę, że jutro napiszę jakiś FAQ i wrzucę go tutaj. Następnie uzupełni się go o Wasze uwagi i jak będzie ok to powiesi się tam gdzie trzeba. Tylko najpierw może ustalmy co kto może napisać aby sie nie dublować? Ja od siebie mogę napisać FAQ o EFI, podstawy, instalacja i konfiguracja OSX na podstawie np. Kalyway.

Zastanawiam się także nad sensem artykułu dla chcących przejść z windows na osx (różnice w systemach, zamienniki oprogramowania) jak ktoś już to napisał. Dobre by to było, ale wydaje mi się, że jak ktoś już instaluje osx to wie co instaluje i do czego to wykorzysta. Chyba że się mylę ;)

Pozdr.
Mariusz
10.5.2 EFI (Leo4All V3 edition) + 10.5.6 Combo on:
Gigabyte P35C S3 - Core 2 QUAD Q6600 - AHCI - HD2600PRO 512mb - SB Audigy

10.5 BOX + 10.5.6 Combo on:
Acer, GM965 (x3100), ICH8
amiga

Postprzez laborman » 5 sty 2008, o 11:28

Moja wrodzona skromność nie pozwala mi się zgłosić. Powinienem wiedzieć, że mam poparcie zwykłych userów bo praca moderatora to ciężki kawałek chleba. Wiem co mówię bo jestem moderatorem na regionalnym portalu informacyjnym. Zgłaszanie samemu swojej kandydatury nie jest zbyt kulturalne.
Pozdrawiam.
Commodore 64
OSX 10.5.7 Retail
OSX 10.6 10A394
laborman

Postprzez amiga » 5 sty 2008, o 11:34

laborman napisał(a):Moja wrodzona skromność nie pozwala mi się zgłosić. Powinienem wiedzieć, że mam poparcie zwykłych userów bo praca moderatora to ciężki kawałek chleba. Wiem co mówię bo jestem moderatorem na regionalnym portalu informacyjnym. Zgłaszanie samemu swojej kandydatury nie jest zbyt kulturalne.
Pozdrawiam.

Masz zatem moje poparcie - skrobnę zaraz PW do admina :)
10.5.2 EFI (Leo4All V3 edition) + 10.5.6 Combo on:
Gigabyte P35C S3 - Core 2 QUAD Q6600 - AHCI - HD2600PRO 512mb - SB Audigy

10.5 BOX + 10.5.6 Combo on:
Acer, GM965 (x3100), ICH8
amiga

Postprzez 314TeR » 5 sty 2008, o 16:36

laborman napisał(a):Jakie kryteria były brane pod uwagę przy wyborze moderatorów. Staż na forum, wiedza,uczynność itp. Być może dla nowych forumowiczów nie ma to znaczenia ale dla mnie piszącego tu już ponad rok odgrywa rolę.

To że się zgłosiło parę osób to dobry znak dla forum, oznacza że są osoby którym się chce i którym zależy. Odrębną sprawą będzie czy moderator się sprawdza czy nie, oraz czy zasłużył/nie itp itd... Proponuje adminowi weryfikację grona moderatorów po pewnym okresie "powiedzmy próbnym" np po miesiącu, a do tego czasu zapewne wyklaruje się sytuacja na forum i będzie wiadomo jak i dlaczego ktoś powinien być lub nie być...

Teraz ważniejsze jest założenie działów - bo w obecnej formie wygląda jakby ktoś "skasował" całe forum, a to bardziej zniechęca niż zachęca.

pozdr.
314TeR

Postprzez whitestrawberry » 5 sty 2008, o 19:23

Witam, jestem nowy na forum jak i w tematyce OSX86, jednak z checią pomogę przy utrzymywaniu forum, wiki itd. Nie mam większego doświadczenia jeśli chodzi o projekt OSX86, jednak mam nadzieję, że mimo to sie przydam i oczywiście czegoś nauczę.
whitestrawberry

Postprzez 314TeR » 5 sty 2008, o 23:51

whitestrawberry napisał(a):Witam, jestem nowy na forum jak i w tematyce OSX86, jednak z checią pomogę przy utrzymywaniu forum, wiki itd. Nie mam większego doświadczenia jeśli chodzi o projekt OSX86, jednak mam nadzieję, że mimo to sie przydam i oczywiście czegoś nauczę.

Każda forma pomocy na pewno będzie mile widziana. Jeśli doszedłeś do jakiegoś rozwiązania, to podziel się nim z nami, ktoś na pewno będzie wtedy wdzięczny Tobie oszczędzając sobie nie potrzebnych poszukiwań.
314TeR

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum.OSx86.pl