Dane z poprzedniego forum.

Sprawy związane z funkcjonowaniem forum i wyglądem.
Propozycje zmian i dodania nowych działów.

Dane z poprzedniego forum.

Postprzez tc » 4 sty 2008, o 13:41

Witam,
czy uważacie, że jest sens przenosić całą bazę z poprzedniego systemu, czy lepiej zacząć od zera + dostęp do archiwum poprzedniego forum? I może na jego bazie zbudowanie wiki?
MBA
tc

Re: Dane z poprzedniego forum.

Postprzez 314TeR » 4 sty 2008, o 13:54

Jeśli jest jakiś działający konwerter z PunBB do phpBB to można by wrzucić do jednego działu w postaci "Archiwum", co ciekawsze wątki najwyżej później przenieść do nowych działów. I tyle.

Ważniejsze teraz wg mnie jest założenie sensownych działów.
314TeR

Postprzez oris-rake » 4 sty 2008, o 14:03

Na wstępie, cieszę się z wyczyszczenia forum i nowego layoutu a najbardziej z powrotu admina ;P

Ok mi wydaje się że archiwum się przyda i na podstawie archiwum i obecnego forum byłby sens tworzenia wiki.

I 100% popieram 314TeR'a sensowne działy są kluczem do sprawnego funkcjonowania i uniknięcia ciągle powtarzających się pytań :)

Z pomysłów na obecną chwile na pewno przyda się dział z "łopatologicznymi tutorialami" :) Jak coś jeszcze kreatywnego przyjdzie mi do głowy na pewno się podzielę :)
oris-rake

Postprzez tc » 4 sty 2008, o 14:11

314TeR napisał(a):Jeśli jest jakiś działający konwerter z PunBB do phpBB to można by wrzucić do jednego działu w postaci "Archiwum", co ciekawsze wątki najwyżej później przenieść do nowych działów. I tyle.

jest, ale jest z nim kombinowanie:
punBB -> phpBB2.0 -> phpBB3.0

314TeR napisał(a):Ważniejsze teraz wg mnie jest założenie sensownych działów.

z zaciekawieniem slucham propozycji.
MBA
tc

Postprzez arof » 4 sty 2008, o 14:25

Naprawdę sporo mądrych rzeczy ludzie na starym forum napisali, więc niewątpliwie przepaść to nie może, najlepiej posortować to chyba w kilka działów Np tutoriale upchnąć do powiedzmy jakiegoś ABC, linki do linków,poza tym jakiś dział nowości zrobić. Oczywiście nie wszystkie posty i tematy są na tyle ważne, żeby to przenosić, wedle Twojego uznania oczywiście. Wiem, że to jest czasochłonne, ale pewnie się da. Poza tym zmiany wydają się bardzo pozytywne, w pewnym momencie już się bałem, że to wszystko w końcu padnie, a tu taka miła niespodzianka. Dzięki.
arof

Postprzez 314TeR » 4 sty 2008, o 14:29

adm napisał(a):
314TeR napisał(a):Jeśli jest jakiś działający konwerter z PunBB do phpBB to można by wrzucić do jednego działu w postaci "Archiwum", co ciekawsze wątki najwyżej później przenieść do nowych działów. I tyle.

jest, ale jest z nim kombinowanie:
punBB -> phpBB2.0 -> phpBB3.0

Powiem tak - albo teraz, albo nigdy...

I tu nieśmiało proponował bym wzięcie pod uwagę wbrew pozorom nie phpBB 3.0, a moda phpBB by przemo w wersji 1.12.6 http://www.przemo.org/phpBB2/. Dobrze się spisuje w dużych forach i generuje sporo mniejszy ruch www i pod względem ilości zapytań do bazy. Konwersje dało by zrobić w tym kierunku: punBB -> phpBB 2.0.x -> przemo 1.12.6. Jeśli masz pytania względem różnic w wersjach i jak działają z perspektywy admina po paru latach - to zapraszam na pw.

adm napisał(a):
314TeR napisał(a):Ważniejsze teraz wg mnie jest założenie sensownych działów.

z zaciekawieniem slucham propozycji.

insanelymac ma nieźle pozakładane działy, ale uważam że jest ich tam za dużo. To co mi przychodzi obecnie do głowy to:

Główne działy
Sprawy forumowe - etc - coś takiego o forum dla forum, informacje propozycje rozwoju, itp...
Apple
- PM
- MacIntele
Hackintosh
- Leopard 10.5
- - Instalacja
- - Sprzęt i sterowniki
- Tiger 10.4 i wcześniejsze
- - Instalacja
- - Sprzęt i sterowniki
Ogólnie o OS X

Jak coś mi wpadnie do głowy - to napiszę.
314TeR

Postprzez tc » 4 sty 2008, o 14:37

314TeR napisał(a):I tu nieśmiało proponował bym wzięcie pod uwagę wbrew pozorom nie phpBB 3.0, a moda phpBB by przemo w wersji 1.12.6 http://www.przemo.org/phpBB2/. Dobrze się spisuje w dużych forach i generuje sporo mniejszy ruch www i pod względem ilości zapytań do bazy. Konwersje dało by zrobić w tym kierunku: punBB -> phpBB 2.0.x -> przemo 1.12.6. Jeśli masz pytania względem różnic w wersjach i jak działają z perspektywy admina po paru latach - to zapraszam na pw.

Zdecydowanie phpBB by przemo odpada. Miałem z tym doczynienia i dlatego stawialem fora na punBB bądź Vanilla. Teraz przyjrzałem się phpBB3 i jest wreszcie na poziomie zarówno pod względem technicznym jak i funkcjonalnym, nie pomijając wreszcie xHTML'a.

Tak więc zostaje phpBB3, właśnie stawiam mediawiki podpięte pod bazę phpBB. A stare forum bedzie w archiwum.

Zainteresowani funkcją moderatora - proszę o PW.
MBA
tc

Postprzez oris-rake » 4 sty 2008, o 14:41

314TeR napisał(a):
insanelymac ma nieźle pozakładane działy, ale uważam że jest ich tam za dużo. To co mi przychodzi obecnie do głowy to:

Główne działy
Sprawy forumowe - etc - coś takiego o forum dla forum, informacje propozycje rozwoju, itp...
Apple
- PM
- MacIntele
Hackintosh
- Leopard 10.5
- - Instalacja
- - Sprzęt i sterowniki
- - Instalacja
- - Sprzęt i sterowniki
Ogólnie o OS X

Jak coś mi wpadnie do głowy - to napiszę.

Ja bym pod Lepoarda podpiął jeszcze oddzielne fora dla każdej "dystrybucji" aby by można było tam nowinki pytania dotyczące konkretnej wersji tam wrzucać.
Przydało by się również ogólne leopardowe FAQ w którym były by odpowiedzi na najcześciej pojawiające sie pytania (m.in. bootloader, lista kompatybilnego sprzętu, itd.)

Więc może tak

Główne działy
Apple
- PM
- MacIntele
Hackintosh
- Leopard 10.5

--FAQ

- -ToH
- - - Instalacja
- - - Sprzęt i sterowniki
- -iAtkos
- - - Instalacja
- - Kalyway
- - - Instalacja

- - Instalacja
- - Sprzęt i sterowniki
Ogólnie o OS X

Wiem wiem powiecie że duże rozbicie ale przynajmniej nie gromadzi się to wszystko w jednym miejscu w topicu mającyjm 26 stron a co było na pierwszej to nikt nie pamięta. Uważam że dzięki temu będzie przejrzyściej i mniej zaśmiecone. Co więcej dzięki FAQ będzie łatwo znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytania. :)

Pozdrawiam :)
oris-rake

Postprzez 314TeR » 4 sty 2008, o 15:19

oris-rake napisał(a):Ja bym pod Lepoarda podpiął jeszcze oddzielne fora dla każdej "dystrybucji" aby by można było tam nowinki pytania dotyczące konkretnej wersji tam wrzucać.

Tu zdecydowanie się sprzeciwię - bezsensowne rozdrabnianie - kolejne wersje będą się pojawiać i znikać w przeciągu miesiąca/dwóch - a wszystkie problemy są generalnie wspólne.

oris-rake napisał(a):Przydało by się również ogólne leopardowe FAQ w którym były by odpowiedzi na najcześciej pojawiające sie pytania (m.in. bootloader, lista kompatybilnego sprzętu, itd.)

Faq - tak, ale w postaci podpiętych wątków w działach należnych do danego tematu - osobne forum FAQ - jest znów rozrzucaniem nielogicznym po różnych działach i późniejszym ciągłym powtarzaniem tych samych pytań, bo ktoś nie wiedział/nie zajrzał/nie znalazł już tego tematu w osobnym forum FAQ.
314TeR

Postprzez laborman » 4 sty 2008, o 16:20

Nowe szaty, nowe pomysły. Myślę ,że rozbijanie działu Leoparda mija się z celem. To samo trzeba by wtedy zrobić z Tygrysem, którego też wyszło parę "wersji" a także pc_efi. Ważny też jest wybór włodarzy forum bo sam admin polegnie w walce z bałaganem.
Commodore 64
OSX 10.5.7 Retail
OSX 10.6 10A394
laborman

Następna strona

Powrót do Forum.OSx86.pl