Czenzura na forum osx86.pl - proszę o wyjaśnienie.

Sprawy związane z funkcjonowaniem forum i wyglądem.
Propozycje zmian i dodania nowych działów.

Czenzura na forum osx86.pl - proszę o wyjaśnienie.

Postprzez 314TeR » 29 gru 2009, o 21:33

Mam pytanie do właścicieli forum osx86.pl - czemu ma ona służyć to forum, do kogo jest skierowane, czemu panuje na tym forum cenzura, czemu były kasowane moje i innych posty postu na tym forum, czemu została zmieniona a później usunięta moja stopka, czemu zostały usunięte wszelkie linki do http://OSx86.org.pl, czemu jest zablokowana edycja własnych postów. Czy powodem jest to że założyłem nowe forum o tematyce OSx86 pod adresem http://OSx86.org.pl, kiedy Wy zlaliście i nie zajmowaliście się tym forum od kiedy ono powstało. Czemu wszelkie pomysły jakie wprowadzamy na http://OSx86.org.pl, np nowych działów, są natychmiast kopiowane tutaj - brak wam własnych pomysłów czy po prostu nie macie pojęcia o tematyce OSx86 i jak powinno wyglądać forum o tematyce OSx86.

Czemu mają służyć takie działania - obawiacie się innego forum na którym ludzie z własnej pasji tworzą poradniki, pomagają innych nie po to aby zaspokoić nieznane pobudki właścicieli a po to aby fascynaci OSx86 mieli swoje miejsce gdzie swobodnie będą mogli dzielić swoją pasję. Forum gdzie stawia się na jakość dyskusji a nie ilość nabitych postów.

Czekam na jasne i treściwe wyjaśnienia.

PS Kopia tej wypowiedzi została zamieszczona tutaj:
Kod: Zaznacz cały
http://forum.osx86.org.pl/topics13/czenzura-na-forum-osx86pl-prosze-o-wyjasnienie-vt1237.htm

Tak aby "przypadkiem" nie została skasowana.
Avatar użytkownika
314TeR
 
Posty: 565
Dołączył(a): 4 sty 2008, o 13:18

Re: Czenzura na forum osx86.pl - proszę o wyjaśnienie.

Postprzez Darson » 30 gru 2009, o 23:18

314TeR napisał(a):Mam pytanie do właścicieli forum osx86.pl - czemu ma ona służyć to forum, do kogo jest skierowane, czemu panuje na tym forum cenzura, czemu były kasowane moje i innych posty postu na tym forum, czemu została zmieniona a później usunięta moja stopka, czemu zostały usunięte wszelkie linki do http://OSx86.org.pl, czemu jest zablokowana edycja własnych postów. Czy powodem jest to że założyłem nowe forum o tematyce OSx86 pod adresem http://OSx86.org.pl, kiedy Wy zlaliście i nie zajmowaliście się tym forum od kiedy ono powstało. Czemu wszelkie pomysły jakie wprowadzamy na http://OSx86.org.pl, np nowych działów, są natychmiast kopiowane tutaj - brak wam własnych pomysłów czy po prostu nie macie pojęcia o tematyce OSx86 i jak powinno wyglądać forum o tematyce OSx86.

Czemu mają służyć takie działania - obawiacie się innego forum na którym ludzie z własnej pasji tworzą poradniki, pomagają innych nie po to aby zaspokoić nieznane pobudki właścicieli a po to aby fascynaci OSx86 mieli swoje miejsce gdzie swobodnie będą mogli dzielić swoją pasję. Forum gdzie stawia się na jakość dyskusji a nie ilość nabitych postów.

Czekam na jasne i treściwe wyjaśnienia.

PS Kopia tej wypowiedzi została zamieszczona tutaj:
Kod: Zaznacz cały
http://forum.osx86.org.pl/topics13/czenzura-na-forum-osx86pl-prosze-o-wyjasnienie-vt1237.htm

Tak aby "przypadkiem" nie została skasowana.


Witam,
Zaraz po tym jak stałem się właścicielem i zabierałem się do przenosin na inny serwer, zauważyłem posty typu wielka czerwona czcionka i teksty o nowym forum.
Były też prywatne wiadomości zachęcające do przejścia na nowe forum wysyłane do wielu użytkowników (przypadkiem zauważyłem jak musiałem dzielić bazę z jednego pliku na dwa).
Możliwość usuwania postów mam ja i od początku jak tu jestem usunąłem jedynie kilka postów (nie jestem zwolennikiem usuwania wypowiedzi innych użytkowników).
Głównie były to wiadomości od jakiś botów, które kilka razy atakowały forum (zawierały jakąś pornografię czy innego tego typu rzeczy) oraz reklamy osx86.org.pl.
Uważam to za nieuczciwą konkurencję i nie ma się co dziwić, że te posty usunąłem.
Po tym jak zaczęły się pojawiać ponowne posty i zachęcanie do przejścia na inne forum, byłem zmuszony do zablokowania możliwości pisania o tym forum.
Właśnie to jest ta 'cenzura' i przyznaję się, że to zrobiłem, bo nie akceptuję takiego chamstwa.
Cały czas jest możliwość reklamowania swojej strony w ikonce do tego przeznaczonej i tego nie zmieniłem, w stopce (odnośnie konkurencji) tego robić nie można.

Już nie pamiętam jak było pierwotnie ustawione, edycja własnych postów została zmieniona - jest możliwość edytowania do 12 godzin po napisaniu wiadomości.
Widząc potrzebę, przed chwilą umożliwiłem wprowadzanie zmian w swoich postach do 24 godzin.
Czemu to zrobiłem? Pomagając na innym forum, nauczyłem się, że nieograniczona edycja jest złym wyjściem.
Dla przykładu: użytkownik, który był na forum 3 lata, pisał pomocne posty - nagle stwierdził, że nie chce być już na forum i wszystkie swoje posty (było ich około 2000) zamienił na "...". Co ciekawe ostatnio na innym forum, z którego korzystam zauważyłem podobny przypadek, ale tam użytkownik miał tylko około 150 postów.
Inni korzystają z postów poprzedników i czytając jakiś temat, widząc w co 3-4 poście "..." nie wiele można sobie wyobrazić co autor miał na myśli, a kolejne posty zazwyczaj są odpowiedziami do poprzednich i już w ogóle nie wiadomo o co chodzi.
Jak jest potrzeba, zawsze można skopiować swój post i napisać w nowym temacie, ze zmienioną treścią.

Jestem na forum użytkownikiem jak i adminem od 11 lub 12 grudnia 2008 r.
314TeR, uczestniczyłeś w rozwoju forum od początku, byłeś moderatorem. Jak powstawał tu coraz większy bałagan, wszystko było w dwóch działach, nie działałeś (chyba, że poprzedni admin nie chciał wprowadzać żadnych zmian), wolałeś się oddzielić i stworzyć wszystko od nowa, niż zrobić porządek.
Wcześniej z forum faktycznie prawie nic się nie działo, chciałem to zmienić. Od początku starałem się jakoś uporządkować to wszystko, było tu za mało działów i zacząłem wprowadzać nowe.
Przed kupnem stworzyłem sobie plan rozwoju forum i wzorowałem się na zagranicznych (głównie insanelymac.com), w zależności od potrzeb dodaję nowe działy, aby ułatwić życie, funkcjonowanie i znalezienie czegoś.
Nie uważam, abym podkradał pomysły, bo część działów była tutaj wcześniej i mogę mówić, że to nie ja kopiowałem pomysły, ale takie walki nie mają sensu. Fora są o tym samym temacie, to i działy chcąc nie chcąc muszą być w miarę podobne.
Przeglądałem całe forum rok wstecz. Zauważyłem, że wiele osób narzekało, że nie można nic znaleźć. Były tematy z problemem, które nie zawierały żadnej odpowiedzi, albo nie zawierały odpowiedzi na zadane pytanie postanowiłem stworzyć osobny dział - Kosz. Tematy znajdujące się w tym dziale nie są indeksowane przez główną wyszukiwarkę, przez co znalezienie czegoś jest łatwiejsze, a jak ktoś chce uzyskać dostęp do swoich treści, to nie są one całkowicie kasowane i może je odnaleźć, jest druga wyszukiwarka znajdująca się w dziale Kosz - przeszukująca dany dział.

Chcę zaznaczyć, że nie wprowadziłbym żadnej 'cenzury' i tego typu działań jakie poczyniłem, jakby osoby związane z drugim forum zachowywały się fair wobec osx86.pl.
Ciekawie jakby zareagowało forum osx86.org.pl, jakbym zarejestrował się i robił takie numery jak niektórzy tutaj. Niestety nigdy się o tym nie przekonam, bo to nie w moim stylu i nie zamierzam się z nikim kłócić czy walczyć.
Szkoda, że trochę wcześniej nie wykupiłem forum, mogliśmy stworzyć jedno duże dobre forum, zamiast bawić się w dwa.

Pozdrawiam
Darson
 
Posty: 154
Dołączył(a): 3 sty 2008, o 23:54


Powrót do Forum.OSx86.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron